پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مقررات ورود اتباع چهار کشور به ایران/ممنوعیت صدور روادید گردشگری

تاریخ خبر: // کد خبر: 315243 // // //


مقررات ورود اتباع چهار کشور به ایران/ممنوعیت صدور روادید گردشگری

مقررات ورود اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و هندوستان به ایران اعلام و تاکید شده که صدور روادید گردشگری و زیارتی کماکان ممنوع خواهد بود.


مقررات ورود اتباع چهار کشور به ایران/ممنوعیت صدور روادید گردشگری

یکی از شرکت‌های هواپیمایی در بخشنامه‌ای به رؤسای شعب این هواپیمایی و مدیران دفاتر خدمات مسافرت هوایی نوشته که؛ پیرو نامه‌های مورخ ۱۸ و ۲۱ تیرماه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره ورود اتباع کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و هند (اعم از مقیم و غیرمقیم) و چگونگی ورود اتباع این کشورها بر اساس ضوابط ذیل مقرر شده است:

۱- کلیه کسانی که قبلاً از مراجع ذیربط جمهوری اسلامی ایران پروانه اقامت، روادید تحصیلی، روادید ورود چندبار، روادید با حق کار، روادید درمانی، روادید سرمایه گذاری و مُهر خروج و مراجعت دریافت کرده اند، مجاز خواهند بود از تاریخ اول تیرماه از مبادی مرزی قانونی (مرزهای زمینی، هوایی و دریایی) به کشور سفر کنند. افراد مذکور می‌بایست در کشور مبدأ فرم خوداظهاری پیوست را تهیه، تکمیل و در هنگام ورود به کشور به نمایندگان وزارت بهداشت مستقر در گمرک تحویل دهند.

۲- اتباع خارجی قبل از ورود به ایران باید گواهی سلامت خود را به تأیید وزارت بهداشت کشور خود برسانند و سپس برای صدور روادید به نمایندگی‌های سیاسی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران تحویل دهند. گواهی مذکور باید به هنگام ورود به نمایندگان وزارت بهداشت ارائه شود.

۳- صدور سایر روادید از جمله روادید گردشگری و زیارتی کماکان ممنوع خواهد بود.

۴- دارندگان گذرنامه سیاسی، خدمت و هیئت‌های رسمی نیز طبق ضوابط ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل فرم خوداظهاری و داشتن گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلاء به بیماری کرونا هستند.

۵- بر اساس بند (و) ماده ۲ قانون ورود و اقامت اتباع خارجی و به منظور حفظ سلامت عمومی کشور، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اخذ گواهی سلامت که به تأیید وزارت بهداشت محل رسیده و تکمیل فرم خوداظهاری لازم الاجراست و عدم رعایت آن تخلف از قانون تلقی خواهد شد. پلیس مهاجرت و گذرنامه و مأموران مرزبانی ضمن پایش روادید صادره از سوی نمایندگی‌ها و بررسی رعایت ضوابط فوق موظف شده‌اند از ورود اتباع خارجی فاقد گواهی سلامت ممانعت به عمل آورند و هر گونه تخلف از این مصوبات را به مراجع نظارتی وزارت متبوع خود گزارش کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو