پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه گیلان آماده دریافت گواهینامه فرودگاهی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 315305 // // // //


فرودگاه گیلان آماده دریافت گواهینامه فرودگاهی است

مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: فرودگاه سردار جنگل رشت در سال های اخیر مباحث اعلام شده از سوی سازمان هواپیمایی کشوری را برطرف کرده و هم اکنون آماده دریافت گواهینامه فرودگاهی است.


فرودگاه گیلان آماده دریافت گواهینامه فرودگاهی است

غلامرضا کریم آقایی افزود : دریافت گواهینامه فرودگاهی، جذب پروازهای خارجی در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت را تسهیل و افزایش می دهد. وی عنوان کرد : فرودگاه گیلان در پذیرش پروازهای داخلی هیچ مشکلی ندارد و دریافت این گواهینامه سند محکم تری برای جذب و انجام پروازهای خارجی است.
وی به اهمیت ایمنی در ایر ساید(سطوح پروازی) و لند ساید(سطوح غیرپروازی) فرودگاه سردار جنگل رشت اشاره کرد و اظهار داشت: اعضای کمیته ایمنی این فرودگاه که بر اساس دستورالعمل های شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران تعیین شده است وظیفه دارند به تناسب ماموریت سازمانی، ایمنی را سرلوحه کار هوانوردی قرار دهند و هر گونه خطری را در این خصوص پیش بینی و پیشگیری کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت کرونایی بیان کرد: اگرچه در راستای شکستن حلقه شیوع کرونا اغلب پروازها از سوی شرکت های هواپیمایی لغو می شد اما فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در تمام مدت آماده پذیرش پرواز و یاری رسانی در شرایط بحران و در واقع عملیاتی بود.
کریم آقایی با بیان اینکه افزایش مسیرهای پروازی در اولویت برنامه های فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت قرار دارد، اضافه کرد: پروازهای یادشده در نیمه اول اردیبهشت ماه، ۳۰ سورتی پرواز در هفته بود که هم اکنون به ۱۰۰ سورتی به مقاصد تهران، مشهد، کیش، تبریز، شیراز، اصفهان، بندرعباس، عسلویه و اهواز افزایش یافته است.
وی یادآور شد: فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران  و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید. فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو