پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اسپیس ایکس اولین ماهواره نظامی کره جنوبی را به فضا برد

تاریخ خبر: // کد خبر: 315308 // // //


اسپیس ایکس اولین ماهواره نظامی کره جنوبی را به فضا برد

شرکت فضایی «اسپیس ایکس» اولین ماهواره ارتباطاتی کره جنوبی را که برای استفاده نظامی اختصاص داده شده است، از فلوریدا به فضا پرتاب کرد.


اسپیس ایکس اولین ماهواره نظامی کره جنوبی را به فضا برد

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، راکت «فالکون ۹» شرکت اسپیس ایکس طبق برنامه ساعت پنج و سی دقیقه بعدازظهر از پایگاه نیروی هوایی «کیپ کاناوارال» به فضا پرتاب شد. این ماموریت هفته گذشته دو بار به تاخیر افتاده بود. اسپیس ایکس تایید کرد که این ماهواره در ۳۲ دقیقه و ۴۹ ثانیه بعد از پرواز در مدار زمین مستقر شده است.

اسپیس ایکس مرحله اول تقویت کننده (بوستر) این راکت را که روی قایقی در اقیانوس در حدود ۳۵۰ مایلی شرق محل پرتاب فرود آمد، با موفقیت بازیابی کرد. این تقویت کننده همان بوستری است که فضانوردان را در روز ۳۱ ماه مه به ایستگاه بین المللی فضایی منتقل کرد.

از آنجایی که این ماهواره ارتباطاتی کره جنوبی که «آناسیس ۲» (ANASIS ۲) نام دارد، یک پروژه نظامی است، اطلاعات اندکی در مورد آن منتشر شده است.

کیتلین جانسون معاون مدیر مرکز غیرانتفاعی «مطالعات استراتژیک و بین المللی» در واشنگتن دی. سی گفت: کره جنوبی ماهواره مشابه ای را در سال ۲۰۱۳ پرتاب کرد اما این ماهواره به درستی مستقر نشد و در فضا گم شد.

وی افزود: برنامه فضایی ارتش کره جنوبی نوظهور و بسیار محدود است. به نظر می رسد که آناسیس ۲ اولین ماهواره کاملا طبقه بندی شده نظامی آنها باشد.

معاون مدیر مرکز غیرانتفاعی «مطالعات استراتژیک و بین المللی» همچنین گفت: این ماهواره به احتمال زیاد مستقیما روی شبه جزیره کره قرار می گیرد و ارتباطات ایمن را برای سربازان فراهم می کند.

منبع :با اندکی تلخیص و ااضفات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو