پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تنها پایگاه هوایی ملکی اورژانس کشور مختص دانشگاه مازندران است

تاریخ خبر: // کد خبر: 315516 // // //


تنها پایگاه هوایی ملکی اورژانس کشور مختص دانشگاه مازندران است

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران از تجهیز ۲۰ دستگاه آمبوانس به سیستم سی پی یو سیار خبر داد و گفت: ۵۰ درصد ناوگان اورژانس تاکنون نوسازی شده است


تنها پایگاه هوایی ملکی اورژانس کشور مختص دانشگاه مازندران است

یحیی صالح طبری صبح چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۹۲ پایگاه جاده‌ای و شهری و یک پایگاه اورژانس هوایی در استان وجود دارد، افزود: تنها پایگاه هوایی ملکی اورژانس کشور مختص دانشگاه مازندران است.

وی با اظهار اینکه طی دو هفته اخیر بیش از ۱۵ سورتی پرواز برای انتقال بیماران انجام داده است، گفت: تلاش کردیم تمامی آمبولانس‌های استان به تجهیزات پیشرفته و موبایل آی سی یو و سی سی یو سیار مجهز شوند.

وی ادامه داد: تقریباً ۲۰ دستگاه آمبولانس به سیستم سی پی یو سیار مجهز شده است و نسبت به نوسازی بیش از ۵۰ درصد ناوگان اورژانس در استان اقدام شده است.

صالح طبری با عنوان اینکه در محورهای استان آمبولانس‌های کمک دار بکارگیری شده است، افزود: در استان مازندران دارای ۱۰ پایگاه کانکس دار در استان هستیم و در حال پیگیری هستیم تا این پایگاه‌ها را از کانکس خارج کمیم.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران شمار مأموریت‌های انجام شده توسط اورژانس استان را در سال جاری ۲۹ هزار و ۵۰۰ مأموریت بیان کرد و گفت: این میزان نسبت به سه ماه اول سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است و این کاهش به دلیل کاسته شدن سفرها و تغییر شرایط به دلیل بروز کرونا بوده است.

وی ادامه داد: شمار بیماران انتقال یافته به مراکز درمانی در سال جاری افزایش یافته است و در ابتدای شیوع کرونا برای هر شهرستان یک آمبولانس ویژه درنظر گرفته بودیم و با سخت‌تر شدن شرایط از تمامی آمبولانس‌های پشتیبان نیز بهره گیری کردیم.

صالح طبری شمار آمبولانس‌ها را ۱۴۰ آمبولانس بیان کرد و گفت: به طور متوسط هر دو پایگاه اورژانس دارای سه دستگاه آمبولانس هستند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو