پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پدافند هوایی روسیه هواپیماهای جاسوسی آمریکا و آلمان را رهگیری کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 315520 // // //


پدافند هوایی روسیه هواپیماهای جاسوسی آمریکا و آلمان را رهگیری کرد

پدافند هوایی روسیه دو هواپیمای جاسوسی آمریکا و یک هواپیمای جاسوسی آلمان را رهگیری و دنبال کردند.


پدافند هوایی روسیه هواپیماهای جاسوسی آمریکا و آلمان را رهگیری کرد

مرکز کنترل دفاع ملی روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد: «امروز سامانه‌های شناسایی راداری پدافند هوایی ناوگان‌های دریای بالتیک و دریای سیاه، فعالیت هواپیماهای شناسایی پوسیدون P-8A و U-2S نیروی دریایی آمریکا و همچنین یک فروند هواپیمای اوریون P-3C آلمان را شناسایی کردند».

هواپیماهای شناسایی پوسیدون P-8A از پایگاه هوایی سیگونلا در جزیره سیسیل (ایتالیا) به پرواز درآمده و به سمت مناطق جنوب غربی شبه جزیره کریمه حرکت کرده و با نزدیک شدن به ساحل منطقه سواستوپول، در فاصله حدود 45 کیلومتری از مرز روسیه به پرواز خود ادامه داد.

به دنبال آن، یک فروند هواپیمای شناسایی راهبردی نیروی هوایی آمریکا از نوع «RC-135W» که از پایگاه هوایی میلدنهال در انگلیس بلند شده بود، در منطقه ظاهر شد. این هواپیما پروازهایی را در امتداد جنوب و جنوب غربی شبه جزیره کریمه، سواحل کوبان و جنوب تنگه کرچ (دریای سیاه) انجام داد. این پرواز بر فراز آبهای بین المللی دریای سیاه در فاصله حدود 50-60 کیلومتری از سواحل روسیه انجام شد.

به گفته این مرکز، جنگنده‌های پدافند هوایی روسیه این هواپیماها را به خارج از محدوده جاسوسی هدایت کردند.

روز گذشته یک فروند هواپیمای شناسایی متعلق به ناتو هم در نزدیکی سواحل رومانی در منطقه دریای سیاه پرواز کرد. این هواپیما قادر بود از این مسافت وضعیت شبه جزیره کریمه را تحت نظر داشته باشد.

پیش از این نیز در تاریخ 15 جولای (25 تیر ماه) یک هواپیمای بدون سرنشین شناسایی «RQ-4A Global Hawk» نیروی هوایی ایالات متحده ساعت‌های زیادی ( به مدت نه ساعت) در نزدیکی حریم هوایی روسیه در منطقه دریای سیاه، قفقاز (در نزدیکی مرزهای آبخازیا، اوستیای جنوبی، ارمنستان و آذربایجان و همچنین مرزهای روسیه با منطقه دونباس در خاک اوکراین، پرواز کرده بود.

از سوی دیگر امروز (چهارشنبه) وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی این کشور در حال پایش تحرکات کشتی‌های آمریکایی و دیگر اعضای «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) در است که در حال اجرای رزمایش «نسیم دریا-۲۰۲۰» هستند.

در این رزمایش که از روز دوشنبه در دریای سیاه آغاز شده است، حدود ۲ هزار سرباز از ۹ کشور شرکت دارند و ۲۷ کشتی جنگی و ۱۹ هواپیما در آن حضور دارند.

پیش‌تر نیز جنگنده‌های روسی موفق شده بودند طی یک پرواز اضطراری یک فروند پهپاد «ام کیو9 ریپر»  را حین پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی در دریای سیاه شناسایی و رهگیری کنند. ام‌کیو-۹ ریپر، پهپادی تجسسی  با قابلیت حمل موشک و پرواز خودکار است که در نیروی هوایی آمریکا در حال فعالیت است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم / خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو