پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی دولت برای توسعه فرودگاه نوشهر

تاریخ خبر: // کد خبر: 315565 // // //


سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی دولت برای توسعه فرودگاه نوشهر

مدیر فرودگاه نوشهر گفت که دولت تدبیر و امید طی سال‌های اخیر برای توسعه و تجهیز این فرودگاه حدود ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده است.


سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی دولت برای توسعه فرودگاه نوشهر

اکبر فریفته ، مدیر فرودگاه نوشهر : این میزان اعتبار از سال ۱۳۹۳ تاکنون برای بخش های مختلف از جمله ساخت سالن همایش ، توسعه ترمینال ، راه اندازی دستگاه کمک ناوبری ، تقویت تجهیزات برای ارتقای ایمنی سطوح پروازی ، تاسیسات برق و قدرت ، به روز رسانی بخش ایمنی و آتش نشانی هدایت زمینی هواپیما و دیگر تجهیزات هزینه شده است.

وی با اعلام این که تا قبل از سال ۹۳ اعتباراتی که در قالب عمرانی برای توسعه زیرساخت های فرودگاه نوشهر اختصاص می یافت ، بسیار ناچیز بود ، گفت : میانگین مبلغی که تا پیش از سال ۹۳ سالانه برای طرح های عمرانی فرودگاه نوشهر اختصاص می یافت ، حدود پنج میلیارد ریال بود.

فریفته انجام سرمایه گذاری کلان در فرودگاه نوشهر طی سال های اخیر را باعث ایجاد ایجاد تحول در زیرساخت های این مجموعه دانست و افزود : امروز می توان به صراحت اعلام کرد که در زمینه جابه جایی بار و مسافر ما شاهد رشد ۶۸ درصدی پروازها نسبت به سال های پیش از ۹۳ هستیم .

مدیر فرودگاه نوشهر گفت : در حالی که تا قبل از دهه ۹۰ تنها هفته ای یک سورتی پرواز در مسیر رفت و برگشت تهران و گاهی اوقات در مسیر نوشهر – مشهد از این فرودگاه انجام می شد ، ولی در سال های اخیر و بویژه پس از سال ۱۳۹۵ آمار پروازها چندین برابر شد اگر چه با شیوع کرونا مانند تمامی فرودگاههای کشور پروازها کاهش یافت.

وی افزود : طی سال های اخیر با تغییر زیرساخت ها در فرودگاه نوشهر رقابتی میان شرکت های هواپیمایی برای برقراری پرواز ایجاد و در نتیجه پرواز در مسیرهای رفت و برگشت نوشهر – تهران ، نوشهر – مشهد ، نوشهر – ایلام ، نوشهر – بندرعباس و نوشهر – شیراز در فرودگاه این شهر گردشگرپذیر برقرار شد.

فریفته دوره فعالیت دولت دوازدهم را ” طلایی ترین زمان ” برای فرودگاه نوشهر توصیف کرد و توضیح داد : سه سال گذشته اوج گیری پروازها در فرودگاه نوشهر بود و با مروری به گزارش عملکرد این سال ها مشخص می شود که در برخی از روزهای ما شاهد چهار سورتی پرواز در این فرودگاه بودیم .

در حال حاضر به دنبال موج دوم شیوع کرونا در استان مازندران تمامی پروازهای فرودگاه نوشهر لغو شده است.

فرودگاه نوشهر در زمینی به مساحت حدود ۸۵ هکتار و با باندی به طول حدود ۲ هزار و ۱۵۰ متر در سال ۱۳۳۲ در قسمت ساحلی و ضلع شمالی این شهر گردشگرپذیر ساخته شد.

طبق آخرین گزارش مدیریت فرودگاه نوشهر ، سالانه ۹۰۰ پرواز برای جا به جایی ۷۰ هزار مسافر در این فرودگاه  نشست و برخاست دارد.

غرب مازندران به علت برخورداری از موقعیت های ممتازی مانند آثار تاریخی ، فرهنگی و نیز طبیعی چشم نواز نظیر دریا ، جنگل ، روستاهای بکر سرسبز و نیز آب و هوای بسیار مطلوب در تمامی فصول بویژه نیمه نخست سال پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگراست .

مازندران دارای سه فرودگاه است که در مجموع ۶ هزار و ۱۰۰ پرواز برای جا به جایی  ۹۷۰ هزار مسافر انجام می شود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو