پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش لغو پروازهای فرودگاه نوشهر در شرایط بد جوی

تاریخ خبر: // کد خبر: 315808 // // //


کاهش لغو پروازهای فرودگاه نوشهر در شرایط بد جوی

رئیس فرودگاه نوشهر اعلام کرد در پی رفع مشکل سیستم کمک ناوبری DVOR/DME (سامانه هدایت هواپیما ) این فرودگاه از این پس کمتر شاهد کنسلی پروازها در شرایط بد جوی دراین شهرستان خواهیم بود.


کاهش لغو پروازهای فرودگاه نوشهر در شرایط بد جوی

اکبر فریفته گفت: روز چهارشنبه هفته گذشته یک فروند هواپیمای فلایت چک با انجام چند سورتی پرواز در فرودگاه این شهرگردشگرپذیر تائید کرد که نواقص سیستم کمک ناوبری یا همان سامانه هدایت هواپیما فرودگاه نوشهر برطرف شده و در زمان شرائط نامساعد جوی قادر به ارائه خدمات است.
این دستگاه با صرف اعتباری حدود 400 هزار یورو برای خرید تجهیزات و یک میلیارد تومان نیز برای ساخت ابنیه آن به منظورافزایش ایمنی و جلوگیری از لغو پروازها در شرایط بد جوی و نیز استفاده جایگزین برای فرودگاه همجوار در سال 1393 با حضور جمعی از مسئولان کشوری ، استانی و محلی در فرودگاه نوشهر راه اندازی شد.
رئیس فرودگاه نوشهر گفت که از آن سال تاکنون این دستگاه دچار نقص فنی شد و به محض ناپایداری جوی و نیز فراگرفتن مه غلیظ در منطقه ، پروازهای ورودی به این فرودگاه باطل می شد.
فریفته افزود: گاهی اوقات نیز خلبانان پس از پرواز از فرودگاه مبدا و هنگام نشست دراین فرودگاه به علت کاهش افق دید دچار مشکل و ناگزیر می شدند برای ایمنی پرواز و امنیت جان مسافران به فرودگاه مبداء باز گردند و تکرار این وضعیت با نارضایتی خیلی از مسافران و گردشگران همراه بود.
وی اظهارکرد: هم اینک پس از رفع نقص فنی دستگاه از سوی مهندسان اداره کل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و انجام عملیات وارسی پروازی تا حدودی مشکل کنسلی پروازها در این فرودگاه حل شد.
فرودگاه نوشهر در زمینی به مساحت حدود 85 هکتار و با باندی به طول حدود 2 هزار و 150 متر در سال 1332 در قسمت ساحلی و ضلع شمالی این شهر گردشگرپذیر ساخته شده است .
هم اکنون در بیشتر روزهای هفته پرواز در مسیرهای رفت و برگشت تهران – نوشهر و مشهد – نوشهر در فرودگاه نوشهر واقع درغرب مازندران برقراراست.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو