پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه امام(ره) به دنبال توسعه خدمات هواشناسی و ارتقای ایمنی

تاریخ خبر: // کد خبر: 315839 // // // //


فرودگاه امام(ره) به دنبال توسعه خدمات هواشناسی و ارتقای ایمنی

ه منظور ارتقای ایمنی پروازها و توسعه خدمات هواشناسی هوانوردی در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) نشست سه جانبه با حضور معاون عملیات هوانوردی این فرودگاه، مدیرکل هواشناسی استان تهران و سرپرست پژوهشکده هواشناسی برگزار شد.


فرودگاه امام(ره) به دنبال توسعه خدمات هواشناسی و ارتقای ایمنی

به منظور ارتقای ایمنی پروازها و توسعه خدمات هواشناسی هوانوردی در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) نشست سه جانبه با حضور معاون عملیات هوانوردی این فرودگاه، مدیرکل هواشناسی استان تهران و سرپرست پژوهشکده هواشناسی برگزار شد.

امیرحسین رحیمی معاون عملیات هوانوردی فرودگاه امام(ره) با اعلام این خبر گفت: در این نشست که پیرو بازدید اخیر معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و ریاست سازمان هواشناسی صورت گرفت، طرفین بر اهمیت خدمات هواشناسی، دقت و تداوم این اطلاعات در زمینه ایمنی پرواز تاکید کردند.

وی اظهار داشت: تشکیل کمیته مشترک بین سه دستگاه اجرایی در جهت حل مسائل موجود، تهیه تفاهمنامه و انجام فعالیت های پژوهشی با هدف ارتقا ایمنی پروازها و خدمات هواشناسی-هوانوردی از مصوبات این نشست مشترک بود.

به گفته رحیمی؛ هر یک از اعضا نسبت به ارتقا خدمات فنی، انجام مطالعات پژوهشی در خصوص تغییرات ناگهانی و متفاوت باد در راستای باند و نیز سطوح ارتفاعی، کمک به تعمیر و نگهداری تجهیزات هواشناسی مربوطه، رفع سریع اشکالات احتمالی سیستم ها تاکید کردند و راهکارهای لازم را پیشنهاد دادند.

معاون عملیات هوانوردی فرودگاه امام(ره) گفت: در پایان این نشست مقرر شد؛ طی ماه جاری تفاهم نامه مشترکی برای دستیابی به اهداف مورد نظر و موضوعات فوق با حضور عضو هیئت مدیره و معاون بهره برداری فرودگاهی، معاون عملیات هوانوردی، مدیرکل هواشناسی استان تهران و پژوهشکده هواشناسی نهایی، منعقد و اجرایی شود.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو