پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه پرواز هواپیماهای شناسایی ناتو در مجاورت مرزهای روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 315916 // // //


ادامه پرواز هواپیماهای شناسایی ناتو در مجاورت مرزهای روسیه

جنگنده‌های پدافند هوایی روسیه بار دیگر مجبور شدند برای اسکورت هواپیماهای شناسایی آمریکایی و آلمانی بر فراز دریای سیاه و دریای بالتیک، به هوا بلند شوند.


ادامه پرواز هواپیماهای شناسایی ناتو در مجاورت مرزهای روسیه

مرکز ملی مدیریت دفاع فدراسیون روسیه اعلام کرد که جنگنده‌های پدافند هوایی ناوگان دریای سیاه و دریای بالتیک این کشور، روز چهارشنبه هواپیماهای شناسایی آمریکایی و آلمانی را بر فراز آبهای دریاهای سیاه و بالتیک اسکورت کردند.

بر اساس این اطلاعات، روز چهارشنبه سیستم‌های شناسایی رادار پدافند هوایی نیروهای وظیفه ناوگان دریای سیاه و دریای بالتیک روسیه، وجود هواپیمای شناسایی از نوع «P-8A Poseidon» و «U-2S» متعلق به نیروی هوایی ایالات متحده را در آسمان منطقه دریای سیاه و همچنین حضور هواپیمای شناسایی «P-3C Orion» نیروی هوایی آلمان را در مناطق شرقی دریای بالتیک در نزدیکی حریم هوایی روسیه شناسایی کردند. به همین دلیل جنگنده‌های پدافند هوایی ناوگان دریای سیاه و دریای بالتیک مجبور به پرواز و  همراهی این هواپیماها شدند.

این مرکز با تأکید بر اینکه در هیچیک از این موارد، مرزهای ملی فدراسیون روسیه نقض نگردید، یادآور شد که نیروهای مسلح فدراسیون روسیه به طور مرتب باید جنگنده‌های خود را در رابطه با حضور روز افزون هواپیماهای نظامی کشورهای عضو ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه، به پرواز درآورد.

در همین راستا، در تاریخ 17 جولای (27 تیر ماه) نیز جنگنده‌های ناوگان دریای شمال روسیه مجبور شدند یک فروند هواپیمای شناسایی از نوع «P-3C Orion» متعلق به نیروی هوایی نروژ را بر فراز دریای بارنتس اسکورت کنند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو