پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز مستقیم از تل‌آویو به ابوظبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 315923 // // //


پرواز مستقیم از تل‌آویو به ابوظبی

فرودگاه ابوظبی در امارات متحده عربی شاهد یک پرواز اختصاصی از تل آویو بود که بر خلاف معمول به طور مستقیم بین سرزمین‌های اشغالی و امارات متحده عربی انجام شده است.


پرواز مستقیم از تل‌آویو به ابوظبی

بر اساس اطلاعات منتشر شده در پایگاه های “فلات اویر” (FlightAware) ، رادار باکس (Radarbox) و فلایت رادار 24 (Flightradar24) شاهد چندین پرواز اختصاصی بین تل آویو و ابوظبی بوده است که پیش از این در فرودگاه های ثالثی هم پیش از طی کردن کامل مسیر توقف می کردند.

اما به گفته این پایگاه های مسئول رصد ترافیک هوایی جهانی ، پرواز روز چهارشنبه گذشته تنها یک دور در فضای شهر شرم الشیخ مصر زده و بدون نشستن در فرودگاه ثالثی با استفاده از حریم هوایی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ابوظبی پایتخت امارات به زمین نشست.

مسئولین رژیم صهیونیستی و اماراتی تا لحظه تهیه این گزارش هیچ واکنشی به اطلاعات افشا شده توسط این پایگاه ها نداشته اند.

گفتنی است روند سازش امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی چه به شکل محرمانه و جه در ابعاد علنی آن شتاب بسیار زیادی را به خود گرفته است.

ماه مه گذشته امارات متحده عربی اقدام به ارسال دو محموله کمک به فلسطینیان از طریق فرودگاه بن گوریون کرد که تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در اعتراض به روند عادی سازی روابط که امارات متحده با رژیم صهیونیستی در پیش گرفته از پذیرش آن امتناع کرد.

پایگاه اینتلجنس آنلاین (Intelligence Online) هم پیش از این اعلام کرده بود که امارات متحده عربی به تدریج در حال تشویق جریان های حامی سازش و برقراری روابط با رژیم صهیونیستی است و ظاهرا انگیزه اصلی این رویکرد هم مسائل اقتصادی و امنیتی است.

به اعتقاد این پایگاه امارات سال ها از دیگر همقطاران خود در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس جلوتر بوده و بقیه کشورها در حال پیمودن راهی هستند که این کشور پیش از این در زمینه سازش با رژیم صهیونیستی طی کرده بود.

اینتلجنس تایمز در عین حال خاطر نشان کرد یکی از انگیزه های سنتی تقویت کننده ارتباط امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی تشکیل جبهه مشترک ضد ایرانی در خاورمیانه است.

لازم به ذکر است چند روز پیش بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و شماری از صفحات اجتماعی متعلق به رژیم صهیونیستی به امارات متحده عربی بابت پرتاب موفقیت آمیز موشک به فضا تبریک گفتند.

خبرگزاری رسمی امارات،‌ پیشتر،  اعلام کرده بود که چند شرکت اماراتی با شرکت‌هایی اسرائیلی در زمینه مبارزه با کرونا  قرارداد امضا کرده‌اند. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز ضمن تأیید این خبر گفته بود که این رژیم با امارات متحده عربی برای مبارزه با ویروس کرونا همکاری می‌کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیممشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو