پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جنگنده سوخو-27 روسیه هواپیمای جاسوسی آمریکا را رهگیری کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 316057 // // //


جنگنده سوخو-27 روسیه هواپیمای جاسوسی آمریکا را رهگیری کرد

یک جنگنده روسی، هواپیمای جاسوسی آمریکا را که در حال نزدیک شدن به مرزهای این کشور بود مورد رهگیری قرار داد.


جنگنده سوخو-27 روسیه هواپیمای جاسوسی آمریکا را رهگیری کرد

روز جمعه یک فروند جنگنده «سوخو-۲۷» روسیه، هواپیمای جاسوسی آمریکا را بر فراز دریای سیاه مورد ردیابی قرار داد. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «روز ۲۴ جولای، یک هدف هوایی بر فراز دریای سیاه و در حال نزدیک شدن به فدراسیون روسیه ردیابی شد. یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ از منطقه نظامی جنوب این هواپیما را مورد رهگیری قرار داد».

در این بیانیه آمده است: «پس از آن‌که هواپیمای شناسایی نیروی هوایی آمریکا از مرزهای فدراسیون روسیه رانده شد، جنگنده روسی به موفقیت به پایگاه خود بازگشت».

پدافند هوایی ناوگان دریای سیاه و دریای بالتیک روسیه، روز چهارشنبه نیز هواپیماهای شناسایی آلمان و آمریکا را ردیابی و رهگیری کردند. از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی این کشور در حال پایش تحرکات کشتی‌های آمریکایی و دیگر اعضای «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) در است که در حال اجرای رزمایش «نسیم دریا-۲۰۲۰» هستند.

پیش‌تر نیز جنگنده‌های روسی موفق شده بودند طی یک پرواز اضطراری یک فروند پهپاد «ام کیو9 ریپر»  را حین پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی در دریای سیاه شناسایی و رهگیری کنند. ام‌کیو-۹ ریپر، پهپادی تجسسی  با قابلیت حمل موشک و پرواز خودکار است که در نیروی هوایی آمریکا در حال فعالیت است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین