پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نام نیروی هوایی ارتش فرانسه عوض شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 316246 // // //


نام نیروی هوایی ارتش فرانسه عوض شد

وزیر دفاع فرانسه از تغییر نام رسمی «نیروی هوایی ارتش» این کشور به «نیروی هوا و فضای ارتش» خبر داد.


نام نیروی هوایی ارتش فرانسه عوض شد

فلورنس پارلی، وزیر دفاع فرانسه، جمعه از تغییر نام «نیروی هوایی ارتش» به «نیروی هوا و فضای ارتش» خبر داد و اعلام کرد اکنون فضا به مکانی مورد مناقشه برای برتری‌جویی در جهان تبدیل شده است که ممکن است «مانور‌هایی غیردوستانه» در آن روی دهد.

او در مصاحبه‌ای با روزنامه «لا پرووانس» خبر تغییر نام رسمی نیروی هوایی ارتش فرانسه را اعلام کرد و گفت: «ما به هیچ وجه درگیر رقابت تسلیحاتی نیستیم. فرانسه خواهان استفاده صلح‌آمیز از فضا است. اما مسئولیت من این است که تهدید‌های بالقوه‌ای را که فرانسه با آن‌ها رو به رو است، کاملا شناسایی کنم.»

به نوشته فرانس‌پرس، در سال ۲۰۱۷ ماهواره جاسوسی روسیه موسوم به «Louch-Olympe» تلاش کرده بود به ماهواره نظامی فرانسوی-ایتالیایی «Athena-Fidus» نزدیک شود. این حادثه چندی بعد از سوی وزیر دفاع فرانسه اعلام شد.

پارلی در ادامه گفت: «این اقدام نشان داد که از این پس ماهواره‌ها می‌توانند به منظور ایجاد اختلال یا آسیب رساندن یا حتی از بین بردن ماهواره‌های ما، به آن‌ها نزدیک شوند.»

او افزود: «ما به زودی ماهواره‌های کوچک گشت‌زنی در اختیار خواهیم داشت که امکان شناسایی عاملان این نوع مانور‌های غیردوستانه را برای ما فراهم می‌آورد.»

وزیر دفاع فرانسه همچنین در این سخنان به دوربین‌هایی با توانایی دید ۳۶۰ درجه‌ای اطراف ماهواره‌ها و لیزر‌های قدرتمند برای دور نگه داشتن ماهواره‌هایی که قصد دارند به این ماهواره‌ها نزدیک شوند، اشاره کرد.

فرماندهی بزرگ هوا-فضا که قلب نیروی فضایی فرانسه محسوب می‌شود و در شهر تولوز مستقر است، ابتدا دویست خدمه و در سال ۲۰۲۵ پانصد خدمه خواهد داشت. در این بخش بالغ بر سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌شود که ابتدا در قانون برنامه بودجه نظامی (سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵) چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار پیش‌بینی شده بود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو