پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | محدودیت‌های پزشکی برای سفر با هواپیما چیست؟

تاریخ خبر: // کد خبر: 316306 // // //


محدودیت‌های پزشکی برای سفر با هواپیما چیست؟

افرادی که دارای بیماری خاصی هستند بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی با پزشک خود مشورت کنند و مجوز سفر را دریافت کنند.


محدودیت‌های پزشکی برای سفر با هواپیما چیست؟

عموما مسافرینی که بلیط هواپیما خریداری می کنند و به سفر هوایی می‌روند، از سلامتی برخوردارند. منظور از سلامتی این است که پرواز باعث به وجود آمدن شرایط خاصی برایشان نمی‌شود.

اما ممکن است بعضی از افراد با پرواز شرایط حادی را تجربه کنند. به همین دلیل بهتر است این افراد قبل از پرواز نکاتی را رعایت کنند.

افرادی که داری بیماری خاصی هستند بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی با پزشک خود مشورت کنند و مجوز سفر را دریافت کنند. علاوه بر این تمام مواردی که پزشک اعلام می‌کند را نیز رعایت کنند. پیشنهاد می‌شود که بدون داشتن همراه مناسب، به سفر هوایی نروند.

افرادی که برای درمان راهی سفر می‌شوند، علاوه بر پزشک در صورتی که بیماری شخص حاد بنظر برسد باید مجوز‌های لازم از واحد‌های پزشکی ایرلاین موردنظر کسب شود. این نهاد تمامی شرایط و محدودیت‌های سفر بیمار را قبل از پرواز بررسی می‌کند.

این تاییدیه باید ۲۴ و یا ۴۸ ساعت قبل از پرواز دریافت شود. همچنین باید از همان ابتدای سفر، کارکنان را در جریان اوضاع حاد بیمار قرار دهید.

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که دقیقا کدام گروه از بیماران باید اقدام به دریافت جواز سفر کنند. این بیماران را می‌توان در دسته بیماران عفونی، بیماران اعصاب و روان که ممکن است موجب رفع آسایش سایر مسافران شوند، بیمارانی که ممکن است در اثر پرواز حال وخیمی پیدا کنند و آن دسته از بیماران که نیازمند همراه هستند، تقسیم بندی کرد.

فراموش نکنید اگر به دلیل بیماری‌های بالا امکان لغو سفرتان وجود دارد، هرگز بلیط هواپیما چارتر خریداری نکنید. چرا که در صورت کنسلی سفر، امکان پس گرفتن آن وجود ندارد.

البته زنان باردار نیز جزو دسته دیگری هستند که باید قبل از پرواز رعایت کنند. اگر مادری روز‌های بعد از هفته ۳۴ ام بارداری را تجربه می‌کند، باید از بیشتر ایرلاین‌ها مجوز پرواز بگیرد. این در صورتی است که بچه چندقلو نباشد! در صورت چند قلو بودن، دریافت مجوز زودتر می‌باشد. همچنین در بارداری‌های پرخطر، نیز نیاز به مجوز است.

اما اگر به بیماری‌های زیر مبتلا هستید نیازی به دریافت مجوز برای سفر‌های هوایی ندارید:

اگر عمل جراحی در دو هفته قبل از پرواز انجام داده اید، اما توانایی نشستن بر روی صندلی و بستن کمربند ایمنی را دارید، می‌توانید بدون مجوز پرواز کنید.

در صورتی که ضایعه پوستی و یا سوختگی سطحی دارید. البته به شرطی که بوی نامناسبی نداشته باشد.

اگر از سوند ادرار استفاده می‌کنید نیز، نیازی به نگرانی برای کسب مجوز نیست. البته در صورتی که طی دو هفته قبل، عمل جراحی شکمی نداشته باشید!

جراحی بینی نیز از مواردی است که نیاز به مجوز پرواز ندارد.

مراحل اعلام و دریافت مجوز:

به دفتر ایرلاین مراجعه کنید.
اعلام بیماری و تجهیزات مورد نیاز سفرتان
دریافت فرم و تکمیل اطلاعات پزشکی بیمار، توسط پزشک معالج به همراه مهر و امضای پزشک
در هر صورت زمانی که مجوز پرواز صادر شد نیز بهتر است احتیاط کنید.

اما سوالی که ممکن است ذهن افراد بسیاری را به خود مشغول کند، دلیل خطرناک بودن سفر با هواپیما برای برخی از افراد است. در جواب این سوال باید گفت که در ارتفاع و کاهش فشار و اکسیژن امکان تشدید برخی بیماری‌ها وجود دارد. به موارد گفته شده هیجانات حاصل از پرواز برای این افراد را نیز اضافه کنید. پرواز برای عده‌ای استرس زا است و ممکن است افرادی که حتی بیماری خاصی را ندارند نیز دچار استرس ناشی از پرواز قرار بگیرند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  باشگاه خبرنگاران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو