پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش پروازهای خارجی و داخلی فرودگاه لارستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 316575 // // //


افزایش پروازهای خارجی و داخلی فرودگاه لارستان

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان اعلام کرد:پروازهای خارجی و داخلی این فرودگاه با برقراری پروازهای مسیر لار- دبی- لار از طریق شرکت هواپیمایی قشم ایر افزایش یافت.


افزایش پروازهای خارجی و داخلی فرودگاه لارستان

امین الله صولتی،شنبه در مصاحبه ای  اظهار داشت: این مسیر پروازی با اعلام رسمی شرکت هواپیمایی قشم ایر و بر اساس برنامه تابستانی این شرکت روزهای سه شنبه و جمعه هر هفته دایر خواهد بود.

وی بیان کرد: شرکت هواپیمایی قشم ایر این برنامه پروازی را از ۲ مرداد ۹۹ به طور رسمی به فرودگار لارستان اعلام کرد.

صولتی همچنین گفت: با برقراری پروازهای قشم ایر ،پروازهای این فرودگاه ، ۴ پرواز درمسیر دبی لار دبی در روزهای شنبه، دوشنبه، پنجشنبه وجمعه و ۲ پرواز درمسیر تهران- لار -تهران در روزهای سه شنبه و جمعه افزایش یافته است.
وی بیان کرد: هواپیمایی ایران ایر نیز با توجه به نیازمردم منطقه اقدام به برقراری چند پرواز فوق العاده درمسیر دبی لار دبی کرده است  که این پروازها ازدوشنبه هفته قبل برقرار شده است

صولتی ادامه داد: تمام مسافران بدون در نظر گرفتن نوع ویزا اعم از توریستی، کار، اقامت موقت و دائم و پس از انجام آزمایش های مربوط به بیماری کرونا و دریافت نتایج منفی از مراکز معرفی شده می توانند از ظرفیت پروازهای فوق العاده این فرودگاه در شرایط کرونایی بهره مند شوند.

مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان ادامه داد: در طول هفته ۱۹ پرواز داخلی و خارجی شامل ۱۴ پرواز خارجی به مقاصد دبی، شارجه، قطر، کویت و عمان و همچنین پنج پرواز داخلی لار- تهران ازاین فرودگاه انجام می شود.

صولتی بیان داشت: با توجه به شرایط خاص و تشدید موج دوم بیماری کرونا پروازها بیشتر به صورت فوق العاده است.

مدیرکل فرودگاه لارستان گفت: در دو هفته گذشته ۱۲ پرواز خارجی از مسیر لار به کشورهای حوزه خلیج فارس بویژه امارات انجام شده که در هفته گذشته هفت پرواز خارجی از این فرودگاه انجام شد.

احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ و همزمان با وقوع زلزله بزرگ حدود ۶.۷ ریشتری در این منطقه باز می گردد و هدف مهم این فرودگاه در آن زمان کمک رسانی و امداد رسانی به مردم زلزله زده بود.

فرودگاه بین المللی لارستان با پوشش ۸۰ درصد از پروازهای خارجی به مقصد دوبی، کویت، قطر و شارجه و نزدیک به ۲۰ درصد از پروازهای داخلی، یکی از مهمترین فرودگاه های کشور است و با استفاده از سایت رادار RCAG، پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در بر می گیرد.

شهرستان لارستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر و در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو