پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راهزنی هوایی آمریکایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 316576 // // //


راهزنی هوایی آمریکایی

در یادداشت روزنامه آفتاب یزد می خوانیم:‌ آتش افروزی، جنگ سازی، فتنه و تحریک اصول ثابت در سیاست خارجی قدرت سرکش آمریکاست. جالب آنکه سکوت مرگباری بر جوامع طرفدار انسان و انسانیت حاکم شده و از اردوگاه آزادی خواهان و حاکمیت صدایی در نمی‌آید. گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است.


راهزنی هوایی آمریکایی

مجید ابهری جامعه شناس با درج یادداشتی در روزنامه آفتاب یزد نوشت: عده‌ای فرصت طلب قصد دارند بسیار ناشیانه موضوع هواپیمای ماهان را به هواپیمای اوکراینی ارتباط دهند درست مثل ارتباط لاک پشت و قابلمه می باشد. لابی صهیونیزم ومنافقین ناشیانه قصد دارند با آسمان و ریسمان بافی و دروغ های شاخدار و برای فریب افکار عمومی،این پرواز را یک پرواز نظامی جلوه دهند در حالیکه آرم وشماره پرواز و نوع هواپیما حاکی از مسافری بودن پرواز بوده وهیچ ارتباطی با موضوع و مسائل نظامی ندارد. نوکران بیگانه تلاش دارند سرنشینان هواپیما را افراد نظامی جلوه دهند.گویا زور گویان چشمان ماورایی دارند و از پس دیواره‌های فلزی هواپیما مسافرین آن را شناسایی نموده اند.

دروغ های ناشیانه و عجولانه شبکه‌های صهیونیستی همسو با مراکز تولیدخبر مرتبط با آنها از یکطرف و سازمان های فنی وتخصصی وابسته مثل «سنتکام» از سوی دیگر در حرکاتی موذیانه قصد دارند رفتار با هواپیمای رهگیری شده را موجه جلوه داده و آنرا توجیه نمایند.این در حالی است که یک هواپیمای مسافری بر اساس مقررات ایکائو در کریدور مجاز وقانونی پروازهای بین‌المللی در حال حرکت به سوی فرودگاه بین‌المللی بیروت بوده گویا تعدادی از اشغالگران در منطقه‌ای در زمین حضور داشتندو این بهانه‌ای برای راهزنی هوایی شده در حالیکه در هر ساعت چندین پرواز از همین منطقه به فرودگاه بیروت وارد می شوند. ناگهان یک فروند جنگنده نظامی آمریکایی در فاصله‌ای بسیار نزدیک از هواپیما به پرواز درآمده و با ایجاد وحشت در مسافرین دست به حرکات ژانگولر زده است. خلبان مسافری با تغییر ارتفاع از جنگنده مهاجم فاصله گرفته و با تبادل گفتگو بین دو هواپیما و اعلام خصوصیات پرواز، مهاجم از او کناره گرفته و به لانه خود برمی گردد.

عده‌ای از مسافرین که هنوز خاطره تلخ حمله ناو وینسنتس به هواپیمای مسافری ایران در خلیج فارس را در حافظه خویش داشته قانون گریزی این قلدران بین‌المللی را می شناختند دچار وحشت از تکرار وحشی گری آنها شدند. مقامات هواپیمایی ایران و هم چنین دستگاه دیپلماسی ایران باید به طور جدی وشدیدا به سازمان بین‌المللی هوانوردی غیر نظامی شکایت کرده ومراجع قضائی جهانی را در جریان این راهزنی قرار دهند. هرچند امید چندانی به حرکات جدی از سوی بسیاری از این نهادها وجودندارد حداقل برای ثبت وضبط در تاریخ وحافظه جهانی ضرورت تاریخی چنین دادخواهی‌ها را ایجاب می کند. نخبگان و اصحاب تحلیل،دست اندرکاران رسانه‌های فضای مجازی، سلبریتی‌ها وچهره‌های اجتماعی باید تمام قد وارد میدان شوند وضمن نمایش وحدت وهمدلی ملی، این راهزنی آشکار را محکوم کرده واجازه ندهند دشمنان و چند چهره‌ها در خارج وداخل به صفوف مستحکم ما نفوذ نمایند.مقابله با شایعات ودروغ پردازی ها مخصوصا در فضای مجازی وظیفه ملی همه ماست.

مشکلات وانتقادات ما با دولت و نهادهای متولی یک موضوع خانوادگی هستند که ارتباطی به بیگانگان و همسایگان ندارد.بعضی از جاعلان خبری قصد دارند خلبان هواپیما یاد شده را خارج از کادر خلبانان غیر نظامی وحرفه‌ای قلمداد نمایند. درصورت وقوع چنین حرکتی مطابق قوانین موجود فضانوردی و خلبانی بین‌المللی اصلا اجازه پرواز و ورود به فرودگاههای بین‌المللی به وی داده نمی‌شد.برای کمرنگ کردن مظلومیت ملت ما و مخفی نمودن جنایات و قانون شکنی زورگویان،جبهه قدرت طلبان جهانی قصد دارند با هر وسیله و به هر نحو دروغ‌های خودرا به سکوی باور بنشانند. اما اطمینان داریم این بار هم لطف خداوند و همدلی ما موجب رسوایی بیشتر و ناکامی دشمنان ما خواهد گردید.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو