پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راه اندازی فرودگاه بین المللی چابهار می تواند محرکی برای جذب سرمایه گذار و گرشگر باشد

تاریخ خبر: // کد خبر: 316631 // // //


راه اندازی فرودگاه بین المللی چابهار می تواند محرکی برای جذب سرمایه گذار و گرشگر باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهارگفت: راه اندازی فرودگاه بین المللی در محدوده منطقه آزادچابهارکه فازاول آن ظرف۱۸ماه راه اندازی خواهد شد می تواند محرکی برای جذب سرمایه گذار و گردشگر باشد.


راه اندازی فرودگاه بین المللی چابهار می تواند محرکی برای جذب سرمایه گذار و گرشگر باشد

عبدالرحیم کردی در نشست با اعضای کنسرسیوم تورهای ورودی به کشور که با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری و جمعی از مدیران سازمان برگزار شد، افزود: زیرساخت های گردشگری با ورود تورها به صورت متناوب توسعه پیدا خواهندکرد که در طول۲۰سال گذشته درمحدوده منطقه آزادچابهار فقط هتل لیپار را داشتیم اما الان چیزی حدود۹هتل دردست احداث است که تا انتهای سال جاری یکی از۹هتل دردست احداث منطقه به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهاربیان کرد: فعالان حوزه گردشگری بومی فعال شده اند و پکیج های خوبی برای تورهای گردشگری تعریف شده است.

کردی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاهی موجود در منطقه که ارامکانات آموزشی خوبی برخوردار هستند، می تواندبه حرفه ای نمودن افراد فعال درحوزه گردشگری و قرار گرفتن آنان در مدار توسعه کمک کند.

وی خاطرنشان ساخت: رونق صنعت گردشگری می تواند تاثیر مستقیمی بر معیشت وایجاد درآمد بر مردم بومی داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزادچابهار بیان کرد: با طرح توسعه جدید و الحاق بندرشهیدکلانتری به منطقه آزادچابهار، راه اندازی مجدد تور عمان به چابهار از مسیر دریایی با کشتی های دو منظوره باری ومسافری می تواند تورهای خارجی به مقصد چابهار را افزایش چشمگیری دهد.

کردی اظهارداشت: یازده نقطه درمسیر ساحل از درک تا گواتر شناسایی شده تا با توسعه خدمات بین راهی خدمات بهتری به گردشگران ارائه گردد.

همکاری مشترک بین جوانان منطقه و جوانان عمان در زمینه های گردشگری، تهیه اپلیکیشن های عربی، روسی و چینی و آموزش دو زبان روسی و چینی به راهنمایان گردشگری ارجمله پبشنهاداتی بودندکه ازسوی اعضای کنسرسیوم مطرح شد.

دبیران کنسرسیوم تورهای ورودی گردشگری به کشوردرسفرسه روزه خودبه چابهاربه منظورشناخت محصولات صنایع دستی ازنمایشگاه وفروشگاه منطقه از هنرهای زیبا، قدیمی وفاخر زنان و مردان منطقه دیدن کردند.

دبیران این کنسرسیوم که متشکل ازکشورهای چین، ارمنستان، اتحادیه اروپا، عمان، عراق، ترکیه، هند، پاکستان وسوریه هستند ازمراکز دیدنی و گردشگری منطقه چابهار بازدیدکردند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو