پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی بسته شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 316639 // // //


حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی بسته شد

رسانه‌های اسرائیلی گزارش دادند که حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی بسته شده و هدف از این اقدام این است که پروازهای غیرنظامی در معرض خطر قرار نگیرد.


حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی بسته شد

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی در مسافت شش کیلومتری از مرزهای جنوبی لبنان با تدابیر شدید بسته شده است.

هواپیمایی نوتام (NOTAM) شب گذشته از تل‌آویو اعلام کرد که هدف از بستن حریم هوایی این است که پروازهای غیرنظامی در معرض خطر قرار نگیرند و مساله‌ مهم‌تر اینکه ماموریت شناسایی تهدیدهای هوایی در این منطقه تسهیل شود.

در همین حال، فرمانده منطقه شمالی در ارتش رژیم صهیونیستی از آمادگی ارتش این رژیم برای سناریوهای مختلف خبر داده و اعلام کرد که ارتش تصمیم به تعدادی از گام‌ها جهت رویارویی احتمالی با عملیات تلافی جویانه حزب الله در مرزهای لبنان گرفته است.

وی ادامه داد: ماموریت مرکزی ما در این روزها، حفظ امنیت ساکنان شمال و نیز آمادگی عملیاتی در مرزها است. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا خدشه‌ای به شرایط معمول زندگی ساکنان شمال وارد نشود.

همزمان، روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داد که در پی حمله هوایی در دمشق که گفته شده توسط اسرائیل انجام شده است و در آن یک نیروی حزب الله جان خود را از دست داد، حزب الله احتمالاً نیت‌هایی برای دادن پاسخ داشته باشد.

دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به وزیران این رژیم دستور داده تا کمتر درباره این حمله “نسبت داده شده به اسرائیل” اظهار نظر کنند. گزارش‌هایی نیز مطرح شده که نشان می‌دهند به برخی از وزیران کابینه از این حمله و تنش‌های شکل گرفته بعد از آن اطلاعی داده نشده است.

پیشتر نیز رسانه‌های اسرائیلی گزارش داده بودند که ارتش اسرائیل روز چهارشنبه رزمایشی را که قرار بود در مرزهای شمالی با لبنان انجام شود، لغو کرد. اما رسانه‌ها به این امر اشاره کردند که ارتش اسرائیل حضور خود را در مرزهای با لبنان با یک گردان پیاده نظام از هراس عملیات حزب الله تقویت کرده است.

حزب الله روز پنج‌شنبه پیکر شهید علی کامل محسن را که در پی حملات اسرائیل به اطراف فرودگاه بین‌المللی دمشق جان خود را از دست داد، تشییع کرد. شرکت کنندگان در این مراسم، شعارهایی علیه اسرائیل و آمریکا سر دادند.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو