پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام ۴۴ بالگرد به مناطق صعب‌العبور خوزستان در سه ماهه اخیر

تاریخ خبر: // کد خبر: 316698 // // //


اعزام ۴۴ بالگرد به مناطق صعب‌العبور خوزستان در سه ماهه اخیر

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، ضمن معرفی عملکرد و خدمات این مرکز، به نیازها و کمبودهای این مجموعه جهت خدمات‌رسانی به مردم خوزستان، اشاره کرد.


اعزام ۴۴ بالگرد به مناطق صعب‌العبور خوزستان در سه ماهه اخیر

محمدامین زرگر امروز شنبه چهارم مردادماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه از افتتاح ۱۵ پروژه خبر داد و اظهار داشت: سوله تعمیرات آمبولانس ها، سالن تربیت‌بدنی کارکنان، سوله مدیریت بحران دانشگاه جندی‌شاپور اهواز، شش پایگاه فوریت های پزشکی و آمبولانس آزمایشگاه سیار، از جمله پروژه هایی است که در هفته آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با اشاره به ارائه خدمات مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه جندی‌شاپور اهواز، گفت: مرکز فوریت های دانشگاه جندی‌شاپور اهواز، با به پرواز درآوردن 110 بالگرد در سال گذشته و اعزام 44 بالگرد در 3 ماهه نخست سال جاری به مناطق روستایی و صعب‌العبور، به‌منظور عملیات های امدادی و پزشکی و همچنین ارائه خدمات به زندانیان مبتلا به کرونا، نقش مهم و تأثیرگذاری را ایفا کرده است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و عملیات های سه ماه نخست سال جاری، عنوان کرد: انتقال و جابه‌جایی بیماران کرونایی به بیمارستان ها توسط فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز انجام می‌شود که از ۲۱ هزار و ۹۴۶ عملیات امدادی در سه ماهه نخست سال جاری، 5 هزار و پنجاه مورد آن به بیماران مبتلا به ویروس کرونا اختصاص داشته است.

زرگر در پایان تأکید کرد: باوجود 100 پایگاه فوریت‌های پزشکی در حوزه دانشگاه علوم‌ پزشکی جندی‌شاپور، اما همچنان به 62 پایگاه برای برطرف کردن این تعداد کمبود نیاز هست، چراکه پایگاه ها و مراکز فوریت های پزشکی، همیشه در خط مقدم خدمات‌رسانی بوده که ویزیت 36 هزار بیمار در ایام اربعین سال گذشته خود گواه این امر خواهد بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو