پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه تلاش هوک برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

تاریخ خبر: // کد خبر: 316763 // // //


ادامه تلاش هوک برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دیداری با مقامات تونسی در خصوص آن‌چه ” لزوم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران” عنوان شده، داشته است.


ادامه تلاش هوک برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران

برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ویدیویی که سایت سفارت آمریکا در تونس منتشر کرده است، گفت که دیداری با مقامات تونسی بر سر لزوم تمدید‌های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران داشته است.
وی در این ویدیو بیان کرد: دیدار امروز من از تونس برای پیشبرد شراکت آمریکا و تونس در خصوص قطعنامه سازمان ملل و گفتگو در خصوص لزوم فوری تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران – که در ماه اکتبر به پایان می‌رسد – بوده است.
برایان هوک ادعا کرد: هیچ کس باور ندارد که ایران باید قادر به خرید و فروش تسلیحات خطرناک اعم از تانک‌های جنگی، سیستم توپخانه با کالیبر بزرگ، هواپیما‌های جنگنده، ناو‌های جنگی و دیگر موشک‌ها باشد.
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در ادامه مدعی شد: اگر شورای امنیت سازمان ملل نتواند تا ماه اکتبر تحریم‌های تسلیحاتی را تمدید کند، ایران می‌تواند آزادانه به واردات و صادرات تسلیحات متعارف بپردازد. آمریکا به تلاش دیپلماتیک خوب و آشکاری برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی مشغول است و امیدواریم که تلاش‌های ما با وتو هدر نرود.
هوک اظهار کرد: پنج عضو دائم شورای امنیت در گذشته از محدودیت‌های تسلیحاتی علیه ایران حمایت کرده بودند و این اتحاد و انسجام در دیدگاه باید تداوم یابد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تابناک


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو