پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز گسترده جنگنده های رژیم صهیونیستی بر فراز جنوب لبنان

تاریخ خبر: // کد خبر: 316861 // // //


پرواز گسترده جنگنده های رژیم صهیونیستی بر فراز جنوب لبنان

منابع لبنانی از اوضاع بحرانی که در مرزهای این کشور با فلسطین اشغالی وجود دارد، و شلیک گلوله های دودزا از سوی صهیونیستها و پرواز گسترده جنگنده های این رژیم بر فراز جنوب لبنان خبر دادند.


پرواز گسترده جنگنده های رژیم صهیونیستی بر فراز جنوب لبنان

خبرنگار النشره در حاصبیا در جنوب لبنان گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی دقایقی قبل از مواضع خود در داخل مزارع شبعا، چندین گلوله دودزا به اطراف خاکریزی در منطقه رویسات العلم در شهرک کفرشوبا در جنوب لبنان شلیک کرده است.

خبرنگار النشره همچنین از پرواز گسترده جنگنده ها و هواپیماهای جاسوسی رژیم صهیونیستی بر فراز مناطق جنوب لبنان خبر داد. این در حالی است که مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی شاهد افزایش تنش است.

شامگاه روز گذشته هم ارتش لبنان اعلام کرد که طی دو روز گذشته، رژیم صهیونیستی ۲۹ بار حریم هوایی لبنان را نقض کرده است.

این در حالی است که سایت شبکه المیادین در گزارشی نوشت: تل آویو در حال حاضر به دلیل آنکه احتمال می‌دهد حزب الله لبنان به تجاوز اخیر اسرائیل در سوریه و شهادت یکی از رزمندگان این حزب واکنش نشان دهد بسیار دستپاچه و سردرگم است.

واکنش قریب الوقوع حزب الله باعث شده تا مقامات رژیم صهیونیستی سکوت خود را شکسته و ارتش این رژیم در شرایط آماده باش به سر ببرد. بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرده که لبنان و سوریه مسئولیت مستقیم هرگونه عملیات از خاک این کشورها علیه رژیم صهیونیستی را بر عهده دارند.

اقدامات ارتش این رژیم در مرزهای لبنان بیانگر میزان نگرانی آنها است چرا که بستن حریم هوایی شمال فلسطین اشغالی و کاهش نظامیان صهیونیست در مرزها نشان می‌دهد که تا چه حد ارتش رژیم صهیونیستی از واکنش احتمالی حزب الله نگران است.

این اقدامات همزمان شد با سفر ناگهانی و از پیش اعلام نشده «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به اراضی اشغالی و دیدار با تعدادی از مقامات سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی. در این بین مشخص شد که سازمان ملل پیامی را از تل‌آویو به حزب‌الله منتقل کرده مبنی بر اینکه تل اویو از حضور شهید «علی کامل محسن» در جریان حمله اخیر در سوریه مطلع نبوده و قصد هدف قرار دادن وی را نداشته است. این پیام تل آویو نشان می‌دهد که مقامات رژیم صهیونیستی تا چه حد از واکنش حزب‌الله می‌ترسند.

«محمد عباس» یک کارشناس نظامی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی قصد دارد آمریکا را وارد جنگ خود در منطقه بکند و حضور آمریکا در منطقه با هدف حمایت از رژیم صهیونیستی در جریان جنگ آتی صورت می‌گیرد.

سعید عریقات کارشناس امور آمریکا نیز اعلام کرد که سفر مقام نظامی آمریکایی به تل آویو احتمالاً در همین راستا صورت گرفته است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو