پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انجام ۳۷۰۶ عملیات شهر و جاده توسط اورژانس در شهرستان جهرم

تاریخ خبر: // کد خبر: 316862 // // //


انجام ۳۷۰۶ عملیات شهر و جاده توسط اورژانس در شهرستان جهرم

رئیس اورژانس ۱۱۵ جهرم گفت: در سه ماهه اول امسال از ۱۵ هزار مورد تماس‌های دریافتی، سه هزار و ٧٠۶ مأموریت در شهر و جاده های جهرم انجام شده است.


انجام ۳۷۰۶ عملیات شهر و جاده توسط اورژانس در شهرستان جهرم

محمد رضا خوشرو شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه جهرم اظهار داشت: در سه ماهه اول سال ۹۹، کل تماس‌های دریافتی با اورژانس جهرم ۱۵ هزار تماس بوده که ۳۷۰۶ مأموریت در شهر و جاده انجام شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات در شهر مربوط به موتور است، افزود: در بیش از ۸۰ درصد موارد موتور در تصادفات وجود دارد و در جاده هم بیش از ۵۰ درصد موارد موتور وجود دارد.

رئیس اورژانس ۱۱۵ جهرم با ابراز نگرانی بر اینکه در عمده تصادفات موتور وجود دارد، گفت: حتی بعد از واژگونی خودرو در محور جهرم-شیراز واژگونی موتور بالاترین آمار تصادفات در این محور است که با تغییر رفتار مردم و استفاده از کلاه ایمنی می‌توانند کمک زیادی در کاهش تعداد فوتی‌ها صورت بگیرد چرا که ۵۰ درصد فوتی‌های موتور در این جاده بدون کلاه ایمنی بودند.

خوشرو بیان کرد: میانگین زمان رسیدن اورژانس به حادثه در شهر جهرم حدود ۸ دقیقه و ۲۷ ثانیه و در جاده ۱۳ دقیقه و ۲۷ ثانیه است.

رئیس اورژانس ۱۱۵ جهرم با اشاره اینکه در سه ماه اول سال، ۱۳۵۹ مأموریت‌های جاده‌ای در شهرستان جهرم وجود داشته است، گفت: از سال ۹۵ تاکنون، ۶۰ درصد کل تصادفات جاده‌ای در شهرستان در محور جهرم به شیراز بوده است.

وی ادامه داد: پر حادثه ترین محور در شهرستان جهرم مربوط به جهرم – شیراز و بعد محور جهرم به لار بوده است.

وی ادامه داد: میزان کشندگی در محور جهرم- لار حدود ۲/۳ برابر محور جهرم – شیراز است.

خوشرو با بیان اینکه از ۳۷۰۶ مأموریتی که در سه ماه اول سال در شهر و جاده در سطح شهرستان انجام شده است، بیان کرد: از این و تعداد ۳۱۴۱ مورد غیرتصادفی وجود داشته و تعداد کل موارد غیر تصادفی در شهرستان بیشتر از موارد تصادفی بوده است.

رئیس اورژانس جهرم با اشاره به اینکه ۱۳ نفر از پرسنل اورژانس به کرونا مبتلا شده‌اند، اظهار داشت: از این تعداد، ۴ نفر از پرسنل مرکز پاسخگویی و تماس ۱۱۵ به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شدند که از بیرون آلوده شده بودند.

خوشرو گفت: در سال ۹۸، حدود ۸۵ پرواز توسط بالگرد اورژانس جهرم انجام شده و میانگین ماهانه ۸ پرواز در سال گذشته داشتیم.

بالگرد ۱۱۵ جهرم برای پرواز مجدد در آسمان شهرستان نیاز به مجوز فنی از سازمان هواپیمایی کشور دارد و هیچ مشکلی از نظر وجود خلبان برای ادامه پرواز بالگرد ۱۱۵ جهرم وجود ندارد

رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵ جهرم در خصوص نبود پرواز بالگرد اورژانس در آسمان شهرستان از تاریخ ۱۴ خرداد امسال تا کنون گفت: پیشتر بالگرد جهرم بر اساس تست دوره‌ای نیاز به تعویض قطعه داشت که طبق روال قانونی تعویض قطعه برای آن انجام گرفت و برای انجام عملیات هوایی، نیاز به مجوز فنی سازمان هواپیمایی کشوری و ابلاغ آن به شرکت هلیکوپتری ایران داشت که با وجود تأیید شفاهی هنوز به این شرکت ابلاغ نشده است.

وی در ادامه بیان کرد: براساس گزارش شفاهی مسئول پایگاه امداد هوایی علاوه بر این مسئله و طبق نظر مهندس پرواز احتمالاً مشکلات فنی دیگری هم وجود دارد که درشرایط فعلی تحریم زمان انتظار تاپرواز مجدد بالگرد طولانی‌تر خواهد شد، باید امیدوار بود که فعلاً نیاز به تعویض قطعات دیگری نباشد.

وی با بیان این مطلب که هیچ مشکلی از نظر وجود خلبان جهت ادامه پروازها وجود ندارد، گفت: به محض بر طرف شدن مشکل مجوز فنی وبرطرف شدن شدن نواقص دیگر، خلبان در پایگاه برای انجام عملیات حضور پیدا خواهد کرد.

خوشرو ادامه داد: دانشگاه جهرم باجبران کمبود منابع تخصیص یافته به پایگاه امداد هوایی در زمره دانشگاه‌های پیشتاز در پرداخت مطالبات شرکت طرف قرارداد تاپایان سال ۹۸ بوده است و این امر مهم در شرایطی محقق شده که بعضی از دانشگاه‌ها مطالبات شش ماهه دوم سال گذشته را تا کنون پرداخت نکرده‌اند.

وی در پایان بیان کرد: بر اساس گزارش مسئول امداد هوایی سازمان اورژانس کشور و با پیگیری‌های مستمر سعی می‌شود تا اعتبار لازم برای پرداخت سه ماهه اول سال ۹۹ به شرکت در اختیار دانشگاه‌ها قرار بگیرد تا از این بابت هم مشکلی جهت فعالیت پایگاه‌های امداد هوایی درکشور نباشد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو