پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استقرار سامانه گنبد آهنین در حیفا و کریات شمونه از ترس حزب الله

تاریخ خبر: // کد خبر: 316864 // // //


استقرار سامانه گنبد آهنین در حیفا و کریات شمونه از ترس حزب الله

رسانه های رژیم صهیونیستی از استقرار سامانه های گنبد آهنین در حیفا و کریات شمونه در شمال فلسطین اشغالی از بیم واکنش احتمالی حزب الله لبنان خبر دادند.


استقرار سامانه گنبد آهنین در حیفا و کریات شمونه از ترس حزب الله

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از استقرار سامانه گنبد آهنین در حیفا و کریات شمونه در شمال فلسطین اشغالی از بیم واکنش حزب الله لبنان خبر دادند.کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی چند سامانه گنبد آهنین در شمال فلسطین اشغالی مستقر کرده است.

این در حالی است که ساعتی قبل، «یوواف زیتون» تحلیلگر نظامی روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونت اعلام کرد که ارتش این رژیم اقدام به استقرار توپخانه در مرزهای فلسطین اشغالی با لبنان از بیم حملات حزب الله کرده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین به نقل از «کوبی ماروم» از نظامیان ارشد این رژیم اعلام کردند: در سالهای اخیر ارتش اسرائیل از حمله به اهداف حزب الله از بیم تشدید تنش اجتناب ورزیده است.

این نظامی ارشد رژیم صهیونیستی اذعان کرد: حزب الله توان موشکی عظیمی دارد. اوضاع بسیار دشوار است و سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان، اسرائیل را به چالش می‌کشد.

از سوی دیگر، روزنامه صهیونیستی معاریو گزارش داد که برآوردی از اوضاع در ستاد ارتش صهیونیست‌ها با توجه به افزایش تنش در منطقه به عمل آمده است که براساس آن آماده باش در مرز سوریه و لبنان برای مدت طولانی‌تری ادامه می‌یابد.

این رسانه صهیونیست به افزایش تحرکات جاسوسی این رژیم هم اشاره کرد.

برآورد صهیونیست‌ها؛ پس از بازدیدی بوده که آویو کوخاوی رئیس ستاد ارتش صهیونیست‌ها از شمال فلسطین اشغالی به عمل آورده است.

معاریو اعلام کرد که ارتش این رژیم احتمال می‌دهد که حزب الله عملیاتی را علیه نظامیان صهیونیست با موشک‌های ضد تانک انجام دهد یا تک تیراندازان حزب الله، نظامیان رژیم صهیونیست را در طول مرز فلسطین اشغالی با لبنان هدف قرار دهند

این رسانه گزارش داد: ارتش اسرائیل احتمال سناریوهای زیادی را درباره واکنش حزب الله می‌دهد. بر اساس برآورد مراکز امنیتی، واکنش حزب الله حتمی است و فقط زمانش معلوم نیست. منابع امنیتی اسرائیل، احتمال می‌دهند که حزب الله اهداف نظامی در اسرائیل را هدف قرار دهد.

گفتنی است که روز گذشته، خبرنگار المیادین به نقل از برخی منابع اعلام کرد: ارتش رژیم صهیونیستی پس از آگاهی از اینکه حزب الله تصمیمش را (برای واکنش نشان دادن به شهادت علی کامل محسن از رزمندگان خود در سوریه) حتمی کرده، دست به اقداماتی در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی زده است.

این منابع اعلام کردند: ارتش رژیم صهیونیستی، اقدامات و جنبش و جوش نیروهای حزب الله را رصد کرده است اما از نحوه واکنش اطلاعی ندارد و مشوش است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی شامگاه سه‌شنبه گذشته از افزایش نگرانی و ترس مقامات این رژیم از پاسخ جنبش حزب‌الله به شهادت یکی از نیروهایش خبر داده و اعلام کرده بودند: به محض اینکه حزب‌الله لبنان طی بیانیه‌ای از شهادت یکی از رزمندگان خود در سوریه به نام «علی کامل محسن» خبر داد، دستگاه‌های امنیتی این رژیم سطح آمادگی خود را از ترس پاسخ حزب‌الله بالا بردند. بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی بیم آن دارد که حزب‌الله به شهادت این رزمنده خود واکنش دهد.

مقاومت اسلامی لبنان عصر روز سه‌شنبه گذشته طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که شهید محسن در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اطراف فرودگاه دمشق سوریه به شهادت رسیده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند: اینکه حزب‌الله شهادت نیروی خود را رسانه‌ای کرده است این بدین معناست که آنها «پاسخ خواهند داد».

سال گذشته حزب‌الله لبنان به دنبال حمله هوایی رژیم صهیونیستی به حومه دمشق که منجر به شهادت دو تن از نیروهای خود شد، اعلام کرد که به این حملات پاسخ خواهد داد. حزب‌الله در واکنش به عملیات تروریستی صهیونیست‌ها، یک خودروی نظامی آن‌ها را در داخل سرزمین‌های اشغالی فلسطین هدف قرار داد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو