پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از سرگیری پروازهای اردن به ۲۰ کشور وضعیت سبز کرونایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 316953 // // //


از سرگیری پروازهای اردن به ۲۰ کشور وضعیت سبز کرونایی

دولت اردن امروز (یکشنبه) اعلام کرد، از پنجم اوت پروازها به حدود ۲۰ کشور که در وضعیت سبز کرونایی قرار دارند، از سر گرفته خواهد شد.


از سرگیری پروازهای اردن به ۲۰ کشور وضعیت سبز کرونایی

به نقل از روسیا الیوم، این دولت روز سه شنبه لیست آن دسته از کشورهای وضعیت سبز را که ویروس کرونا در آنها تا حدودی مهار شده، تهیه کرد. در این لیست ۲۲ کشور اروپایی قرار دارند که اردن به ۱۲ مورد از آنها پرواز مستقیم دارد.

هیثم مستو، رئیس شورای کمیسیون هواپیمایی اردن اعلام کرد، از پنجم اوت پروازها به مبدا و مقصد اردن انجام خواهد شد.

وی گفت، شرکت هواپیمایی اردن به شرکت‌های هواپیمایی کشورها ابلاغ کرده که فرودگاه‌های اردن آماده استقبال از پروازهای بین‌المللی از برخی کشورهای موجود در لیست طبق پروتکل وزارت بهداشت اردن در سایه انتشار ویروس کرونا است.

در لیست شرکت هواپیمایی اردن کشورهای اتریش، کانادا، چین، قبرس، دانمارک، استونی، گرجستان، آلمان، گریلند، آیسلند، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، مالزی، مالت، موناکو، نیوزیلند، نروژ، سوئیس، تایوان و تایلند قرار دارند.

مستو با بیان اینکه مسافران از کشورهای وضعیت سبز نیازی به قرنطینه ندارند و تنها تست pcr را پیش از عزیمت انجام می‌دهند، گفت، ممکن است این لیست هر دو هفته تغییر کند.

در همین راستا، خالد سیف، وزیر حمل و نقل اردن اعلام کرد، وزارت خارجه این کشور پیرامون سفرها با کشورهای موجود در لیست در حال بحث و بررسی است. امان در انتظار نتایج این رایزنی‌ها برای تایید  انجام سفرها است‌.

وی ادامه داد، مسافری که وارد اردن می‌شود متعهد خواهد شد ۱۴ روز را در کشورهای وضعیت سبز گذرانده است و در صورتی که اطلاعات غلط دهد بیش از ۱۴ هزار دلار جریمه می‌شود. درجه حرارت مسافران از طریق پنج تب سنج سنجیده خواهد شد و برای نمونه گیری pcr، یازده ایستگاه در فرودگاه ایجاد خواهد شد.

دولت اردن ۱۷ مارس پروازها را تعلیق کرده و فرودگاه‌ها را تا اطلاع ثانوی به دلیل شیوع کرونا بسته و تنها پروازها برای بازگرداندن اردنی‌های خارج از کشور پروازها انجام می‌شد.

طبق آمار وزارت بهداشت اردن، تاکنون در این کشور ۱۱۵۴ تن به کرونا مبتلا و تنها ۱۱ تن جان باخته‌اند و به این ترتیب این ویروس شیوع گسترده‌ای در اردن نداشته است.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو