پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روسیه برخی محدودیت‌های پروازهای بین‌المللی را لغو می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 317053 // // //


روسیه برخی محدودیت‌های پروازهای بین‌المللی را لغو می‌کند

نخست وزیر روسیه اعلام کرد مقامات این کشور قصد دارند با ازسرگیری برخی پروازهای بین المللی ورودی و خروجی از اول ماه اوت، از شدت محدودیت‌های اعمال شده در ماه مارس بکاهند.


روسیه برخی محدودیت‌های پروازهای بین‌المللی را لغو می‌کند

دولت روسیه اقداماتی برای کمک به بهبود بخش گردشگری این کشور از بحران کرونا در پیش گرفته است. مرزهای پهناورترین کشور جهان از ماه مارس به خاطر همه گیری ویروس کرونا بسته بوده اند.

میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه در روز جمعه اعلام کرد مقامات این کشور قصد دارند با ازسرگیری برخی پروازهای بین المللی ورودی و خروجی از اول ماه اوت، از شدت محدودیت‌های اعمال شده بکاهند.

تمام پروازهای بین المللی از بیست و هفتم ماه مارس جهت مقابله با همه گیری ویروس کرونا متوقف شده بود، در حالی که صدها هزار شهروند روسی در خارج از این کشور سرگردان بودند. دولت روسیه برای بازگرداندن این افراد به خانه پرواز های مخصوصی ترتیب داد. برخی پرواز ها هم با مجوز دولت انجام می‌شد.

نخست وزیر روسیه اعلام کرد پروازهای بین‌المللی از فرودگاه های مسکو، سن پترزبورگ و روستوف نا دونو انجام می شود و بازگشت شهروندان روسیه از خارج از کشور را تسریع می کند.

گرچه کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا باعث از سرگیری پرواز ها در روسیه شده است ولی لیست مقاصد این پروازها فعلا تنها محدود به انگلیس، ترکیه و تانزانیا می شود. این پروازها در فرودگاه لندن در انگلیس، فرودگاه های استانبول و آنکارا در ترکیه و جزیره زانزیبار در تانزانیا از اول اوت آغاز می‌شوند و از دهم ماه اوت، مقاصد گردشگری بیشتری در ترکیه پذیرای این پروازها خواهند بود.

مسافرانی که وارد روسیه می شوند باید حداقل 72 ساعت قبل تست کرونا داده باشند و نتیجه آن منفی بوده باشد تا از قرنطینه 14 روزه معاف شوند.

روسیه از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در رتبه چهارم جهان قرار دارد. 806720 مورد ابتلا به این ویروس در روسیه گزارش شده و 13192 نفر جان خود را از دست داده اند.

در این بین، دولت روسیه برای کمک به بخش گردشگری این کشور از آسیب های وارد شده از همه گیری ویروس کرونا، یک ویزای الکترونیکی معرفی کرده که بازدید گردشگران خارجی از 53 کشور جهان را از روسیه تسهیل می کند. گردشگران با این ویزا ها می توانند یک بار وارد روسیه شوند و تا حداکثر 16 روز در این کشور اقامت داشته باشند. این ویزا 60 روز از تاریخ صدور معتبر خواهد بود.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو