پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تعیین فرودگاه کیش به عنوان فرودگاه بین المللی در جلسه هیأت دولت

تاریخ خبر: // کد خبر: 317186 // // //


تعیین فرودگاه کیش به عنوان فرودگاه بین المللی در جلسه هیأت دولت

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت تاکید کرد: عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات، نقض قانون محسوب و منجر به تشکیل پرونده تخلفات در هیئت های تخلفات اداری می شود.


تعیین فرودگاه کیش به عنوان فرودگاه بین المللی در جلسه هیأت دولت

 رئیس جمهور به همه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد که مسئول رعایت، کنترل و نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در سازمان‌های اداری و حاکمیتی کشور، مسئولان اداری و اجرایی بوده و عدم رعایت دستورالعمل‌ها، نقض قانون محسوب و منجر به تشکیل پرونده تخلفات در هیئت‌های تخلفات اداری می‌شود.

حجت الاسلام حسن روحانی این دستورالعمل را در جلسه هیأت دولت و در پی گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از وضعیت شیوع بیماری کرونا، ابلاغ کرد.

موافقت دولت با اصلاح یکی از مواد قانون امور گمرکی

هیأت وزیران با هدف اعطای معافیت گمرکی به سازمان مدیریت بحران و ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت واردات کالاهای مورد نیاز، با اصلاح یکی از مواد قانون امور گمرکی موضوع معافیت گمرکی سازمان مدیریت بحران کشور و همچنین معافیت گمرکی کالاها و تجهیزات با مصارف امنیتی و انتظامی اهدایی سازمان ملل موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، وسائط نقلیه مندرج در ماده مذکور و یا سایر کالاهای امداد و نجات مورد نیاز که به منظور کمک به آسیب دیدگان از بلایای طبیعی یا حوادث غیرمترقبه یا سایر وظایف و مأموریت‌های تصریح شده در اساسنامه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اساسنامه سازمان فوریت‌های پیش بیمارستانی اورژانس کشور، قانون و آئین‌نامه اجرایی تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور به نام سازمان‌های مذکور با تشخیص وزارت امور اقتصادی و دارایی وارد می‌شود، از پرداخت حقوق ورودی معاف می‌باشند.

همچنین معافیت یاد شده شامل تجهیزات نظامی مندرج در این ماده و کالاها و تجهیزات با مصارف امنیتی و انتظامی (به استثنا سواری و سواری کار) و ملزومات مبارزه با مواد مخدر، روانگردان و پیش سازهای آن اهدایی توسط سازمان ملل متحد یا سایر کشورها که به طور مستقیم به نام سازمان‌های مذکور و ستاد مبارزه با مواد مخدر از خارج وارد شده نیز خواهد بود.

تعیین فرودگاه کیش به عنوان فرودگاه بین المللی

هیأت وزیران با توجه به ظرفیت و امکانات فرودگاه کیش در منطقه و تأمین الزامات، تجهیزات و تسهیلات موجود در انکس (۹) کنوانسیون شیکاگو و نیز اخذ گواهینامه فرودگاهی، فرودگاه کیش را به عنوان فرودگاه بین المللی تعیین کرد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو