پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اسلامی: استفاده از تجهیزات روز در فرودگاه‌های کشور باید تسهیل شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 317230 // // // // //


اسلامی: استفاده از تجهیزات روز در فرودگاه‌های کشور باید تسهیل شود

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که چرخ توسعه کشور به دلیل فشارهای طاقت فرسای تحریم نباید کُند شود گفت: تجهیز و استفاده از تکنولوژی‌های روز در فرودگاه‌های کشور باید با سرعت بالاتری تسهیل شود.


اسلامی: استفاده از تجهیزات روز در فرودگاه‌های کشور باید تسهیل شود

محمد اسلامی روز دوشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل گفت: توجه به ساخت داخل و استفاده از ظرفیت‌های داخلی در وزارت راه و شهرسازی  به یک باور و فرهنگ سازمانی تبدیل شده است

وی یادآور شد: روز گذشته چهارمین مرحله تولیدات داخل حوزه ریلی به راه آهن صنایع سازنده تحویل داده شد و امروز در بخش مراقبت پرواز و ناوبری برای شرکت فرودگاه‌ها اولین برج مراقبت موبایل پیشرفته کشور که ساخت صاایران است، تحویل شد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این موضوع برای ما مهم است که چرخ حرکت توسعه کشور به دلیل فشارهای طاقت فرسای تحریم کُند نشود و از فرصت تحریم برای پرش و جهش استفاده کنیم که هم تکنولوژی‌های روز به کار گرفته شود و هم فرودگاه‌های ما با سرعت و اطمینان بالاتری تجهیز شود.

اسلامی گفت: شرکت فرودگاه‌ها و سازمان هواشناسی برای استفاده از رادار و مراقبت پرواز سفارش‌های زیادتری را به صاایران دادند که این تازه نقطه آغاز است که بتوانیم بصورت گسترده‌تر در همه ابعاد و زمینه‌های حوزه حمل و نقل، جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از ظرفیت داخل استفاده کنیم و به سمت سیستم یکپارچه و هوشمند حمل و نقل در کشور حرکت کنیم.

برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل امروز دوشنبه با حضور امیرحاتمی حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی رونمایی و تحویل شرکت فرودگاه‌های کشور شد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو