پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نصب دوربین‌های حرارتی برای تشخیص بیماران کرونایی در فرودگاه لارستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 317231 // // //


نصب دوربین‌های حرارتی برای تشخیص بیماران کرونایی در فرودگاه لارستان

فرودگاه بین المللی لارستان در قالب اقدامات غربالگری و مقابله با کرونا اقدام به نصب دوربین‌های حرارتی برای تشخیص مسافران و افراد مشکوک به کرونا در این فرودگاه کرده است.


نصب دوربین‌های حرارتی برای تشخیص بیماران کرونایی در فرودگاه لارستان

مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان اعلام کرد: یکی از کاربردهای اساسی این دوربین ها تشخیص افراد مشکوک به این ویروس حتی از فاصله ۲ تا هفت متری است که این راهبرد تا حد قابل ملاحظه ای سبب افزایش ضریب اطمینان برای تشخیص بیماران و افراد مشکوک به این ویروس مرموز می شود.

امین الله صولتی دوشنبه در مصاحبه با ایرنا افزود: استفاده از این دوربین ها که با همکاری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای انجام تب سنجی در ترمینال مسافری فرودگاه لارستان برای تب سنجی بدن مسافران در دوران بیماری کرونا راه اندازی شده، تاثیربسزایی برای تسریع در پایش سلامت مسافران تب سنجی مسافران خواهد داشت.

فرودگاه ها همواره در کنار مترو و بیمارستان ها و برخی اماکن شلوغ و پرتردد یکی از کانون های اصلی و دغدغه جدی مردم ، مسئولان و متولیان امر در ستادهای مدیریت و مبارزه با کرونا در استان ها هستند که مدیرکل فرودگاه لارستان گفت: ما ثابت کردیم که می توان با رعایت پروتکل های بهداشتی و اقدمات تشخیصی افراد مشکوک همچنان به فعالیت ها و ادامه برنامه های پروازی خود با جدیت ادامه داد.

با برقراری پروازهای شرکت هواپیمایی قشم ایر، چهار پرواز به  پروازهای خارجی این فرودگاه از مسیر لار- دبی –لار در روزهای شنبه، دوشنبه ، پنجشنبه و جمعه افزوده شد.

همچنین شرکت هواپیمایی ایران ایر، با توجه به نیاز مردم منطقه اقدام به برقراری چندپرواز فوق العاده در مسیر دبی- لار کرده که از دوشنبه هفته قبل این پروازها برقرار شده است.

احداث فرودگاه لارستان به سال ۱۳۳۹ و همزمان با وقوع زلزله بزرگ حدود ۶.۷ ریشتری در این منطقه باز می گردد و هدف مهم این فرودگاه در آن زمان کمک رسانی و امداد رسانی به مردم زلزله زده بود.

فرودگاه بین المللی لارستان با پوشش ۸۰ درصد از پروازهای خارجی به مقصد دوبی، کویت، قطر و شارجه و نزدیک به ۲۰ درصد از پروازهای داخلی، یکی از مهمترین فرودگاه های کشور است و با استفاده از سایت رادار RCAG، پوشش راداری، نظارتی و فرکانسی پروازهای منطقه جنوب کشور تا تنگه هرمز را در بر می گیرد.

شهرستان لارستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر و در فاصله حدود ۳۸۰ کیلومتری شیراز واقع است.

آمارها درباره بیماری کرونا به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت حاکی است : از چهارم تا پنجم مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۳۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی که یک هزار و ۲۸۲ نفر از آنها بستری شدند.

سیما سادات لاری گفت: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۹۱ هزار و ۱۷۲ نفر رسیده است و  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر رسید.
بنا بر اعلام سخنگوی وزارت بهداشت همانند روزهای گذشته استان های مازندران، فارس، آذربایجان های شرقی و غربی، خراسان رضوی، البرز، خوزستان، لرستان، گلستان، کرمان، زنجان و ایلام در وضعیت قرمز از نظر بیماری کرونا قرار دارند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو