پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سامانه برج مراقبت کنترل سیار در اختیار تعداد محدودی از کشورهای دنیاست/ حداقل به میزان ۲ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی خواهیم داشت

تاریخ خبر: // کد خبر: 317290 // // //


سامانه برج مراقبت کنترل سیار در اختیار تعداد محدودی از کشورهای دنیاست/ حداقل به میزان ۲ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی خواهیم داشت

وزیر دفاع و پشتیبانی گفت: سامانه برج مراقبت کنترل سیار در اختیار تعداد محدودی از کشورهای دنیاست و با این سامانه حداقل به میزان ۲ میلیون یورو صرفه جویی ارزی خواهیم داشت.


سامانه برج مراقبت کنترل سیار در اختیار تعداد محدودی از کشورهای دنیاست/ حداقل به میزان ۲ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی خواهیم داشت

امیر حاتمی در مراسم رونمایی از برج پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل گفت: همانطور که اعلام شد در سال جهش تولید در کنار کمیت و کیفیت تولید تنوع نیز بسیار مهم است تنوع به آن معنی است که آنچه که مورد نیاز کشور است بایستی در سال جهش ، تولید شود و در اختیار گذاشته شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی تاکید کرد: سامانه برج مراقبت کنترل سیار هم یکی از نیاز هاست که در یک سال گذشته شرکت فرودگاه‌های کشور اعلام نیاز کرده و شرکت صا ایران با اتکا به توانمندی هایی که وجود دارد توانسته ظرف مدت یک سال این ایده را با همکاری خود شرکت فرودگاه‌ها به محصول با ارزشی تبدیل کند.

وی ادامه داد: در یک کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران که مرتباً با حوادث مختلف مثل سیل، آتش سوزی، زلزله و حوادث نظامی مواجه هست عملیاتی بودن مستمر فرودگاهها و استفاده از فرودگاه های موقت بسیار مهم است. این سامانه این امکان را به ما می‌دهد تا پایداری عملیات هوایی را داشته باشیم.

امیر حاتمی بیان کرد: در این سامانه از تجهیزات و فناوری های پیشرفته الکترونیکی و ارتباطی استفاده شده است که منطبق با استانداردهای بسیار بالای هوایی بین المللی است و این امکان را فراهم می‌کند که در بخش نظامی و غیرنظامی فرودگاه‌های ما همواره بتوانند فعال باشند و بتوانند عملیات را انجام دهند و به لحاظ علمی و فناوری یک دستاورد با ارزش است و در اختیار تعداد محدودی از کشورها است و به لحاظ اقتصادی بسیار با ارزش است چرا که در واقع این را با قیمت کمتر از یک سوم قیمت بین‌المللی و دنیا داریم تامین می‌کنیم.

وی در پایان اینکه این سامانه صرفه‌جویی ارزی قابل توجهی خواهد داشت، گفت: به تعداد سامانه هایی که تولید می‌شود و در اختیار قرار می گیرد حداقل به میزان ۲ میلیون یورو صرفه جویی ارزی خواهد شد که با توجه به تعداد قابل توجه مورد نیاز می تواند صرفه‌جویی ارزی مهمی را داشته باشد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو