پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمادگی تامین نیاز کشور و صنایع مختلف در زمینه تجهیزات پیشرفته الکترونیکی را داریم

تاریخ خبر: // کد خبر: 317292 // // // //


آمادگی تامین نیاز کشور و صنایع مختلف در زمینه تجهیزات پیشرفته الکترونیکی را داریم

رئیس سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع با بیان اینکه صنایع الکترونیک وزارت دفاع از زیر ساخت و بستر بسیار یشرفته ای در حوزه الکترونیک و مخابرات برخوردار است اظهار داشت: آماده ایم نیاز کشور و صنایع مختلف را در زمینه تجهیزات پیشرفته الکترونیکی برآورده نماییم.


آمادگی تامین نیاز کشور و صنایع مختلف در زمینه تجهیزات پیشرفته الکترونیکی را داریم

سرتیپ شاهرخ شهرام رئیس صنایع الکترونیک صا ایران در مراسم رونمایی از برج کنترل و مراقب پرواز  سیار فرودگاهی اظهار داشت: این سامانه دارای ۳ جزء اصلی از جمله تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی منطبق بر استانداردهای هوایی، تجهیزات مکانیکی منطبق بر استانداردهای هوایی زمین پایه و تجهیزات توان و تغذیه اضطراری و سیار می باشد.

سرتیپ شاهرخ شهرام، رادیو دیجیتال باند هوایی مجهز به گیرنده اضطراری(گارد) سامانه تجمیع، دورسازی و توزیع اطلاعات رادیوها و خطوط تلفن(vccs) سامانه ضبط کلیه مکالمات رادیویی و تلفنی(vrs) را از مهم ترین تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی این سامانه بر شمرد.

وی با تشریح تجهیزات مکانیکی این سامانه افزود:  برج کنترل و مراقب پرواز  سیار فرودگاهی شامل کابین اصلی، مکانیزم بالابر(سیزر)، شیشه های دوجداره خاص برای ایجاد بهترین دید و ضد بار تابش نور خورشید، سیستم های جک تراز کننده، سیستم های تهویه و کنسول های اپراتوری است.

رئیس صنایع الکترونیک وزارت دفاع  با بیان تجهیزات توان و تغذیه اضطراری و سیار این سامانه گفت: برج کنترل و مراقبت سیار دارای دیزل ژنراتور توان بالا با قابلیت بکارگیری اتوماتیک در زمان قطع برق اصلی(ATS)، تغذیه اضطراری بدون وقفه(UPS)، تابلوی توزیع توان در کل سامانه(PDU) و تجهیزات ارث و صاعقه گیر می باشد.

شهرام  با بیان اینکه تمامی این زیر سیستم ها با استفاده از فناوری های بومی و بوسیله متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است تصریح کرد: در یک سامانه برج کنترل مراقبت پرواز، برخی تجهیزات جانبی و تجهیزات هشدار و اعلام وضعیت با کاربری خاص وجود دارد که تعدادی از آنها بومی شده (مثل دوربینهای دید در شب) و برخی نیز (مثل سامانه هواشناسی) در صورت توسعه همکاری ها و اعلام نیاز می تواند در برنامه بومی سازی قرار گیرد.

رئیس صنایع الکترونیک وزارت دفاع، برقراری ارتباطات سریع و پایدار با خلبان هواپیما با کیفیت صوت دیجیتال،قابلیت افزایش برد و پایداری ارتباط با پرنده از طریق امکان جابجایی برج سیار و ارتفاع دید از سطح زمین(۷ متر)،  ریموت و مونیتورینگ کلیه اطلاعات کاربری برج(اطلاعات رادیویی و تلفنی، ضبط مکالمات و اطلاعات سامانه های هواشناسی و GPS ) به هر نقطه از فرودگاه منطقه و کشور با استفاده از بسترهای زیر ساختی(فیبر و زوج سیم)، افزایش باند فرکانسی به منظور برقراری ارتباط با پرنده های جنگی(باندUHF) و توسعه قابلیتهای برج سیار از طریق بکارگیری سیستم های برج ثابت با استفاده از فناوری سامانه VCCs را از مهمترین قابلیت های این سامانه بر شمرد.

شهرام با بیان اینکه تلاش برای جهش تولید و خودکفایی در شرایط بحران و تحریم نیاز اصلی کشور است گفت: یکی از دلایل اصلی اجرایی شدن جهش تولید در  صنایع الکترونیک وزارت دفاع و حرکت به سمت شکوفایی، تبدیل تهدیداتِ تحریم به فرصت و تکیه بر ظرفیت های داخلی بوده است.

وی با بیان اینکه صنایع الکترونیک وزارت دفاع از زیر ساخت و بستر بسیار یشرفته ای در حوزه الکترونیک و مخابرات برخوردار است اظهار داشت: آماده ایم نیاز کشور و صنایع مختلف را در زمینه تجهیزات پیشرفته الکترونیکی برآورده نماییم.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو