پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هیئت ایرانی برای گفتگو درباره«هواپیمایی اوکراینی»به کی یف می رود

تاریخ خبر: // کد خبر: 317479 // // //


هیئت ایرانی برای گفتگو درباره«هواپیمایی اوکراینی»به کی یف می رود

اوکراین اعلام کرد که قرار است یک هیئت ایرانی روز چهارشنبه آتی با سفر به اوکراین در ارتباط با حادثه سال گذشته برای هواپیمایی این کشور گفتگو کند.


هیئت ایرانی برای گفتگو درباره«هواپیمایی اوکراینی»به کی یف می رود

 «دمیترو کوله‌با»، وزیر خارجه اوکراین اعلام کرد که قرار است یک هیئت ایرانی روز چهارشنبه آتی با سفر به اوکراین در ارتباط با حادثه سال گذشته برای هواپیمایی این کشور گفتگو کند.

این مقام اوکراینی این گفتگو با هیئت ایرانی را همین هفته اعلام و موضوع آن را «پرداخت غرامت قربانیان حادثه هواپیمایی از سوی ایران» عنوان کرده است.

وزیرخارجه اوکراین که در نشست مطبوعاتی در ورشو، پایتخت لهستان حضور داشت تاکید کرد که با توجه به شرایط حادثه هواپیمایی در تهران، دلایل مختلفی برای درخواست از ایران در جهت پرداخت بالاترین میزان هزینه غرامت وجود دارد.

این مقام اوکراینی در عین حال گفته است که هنوز نمی‌توان درباره میزان غرامت‌ها چیزی گفت و این موضوعی است که در مذاکرات به دست می‌آید.

هواپیمای اوکراینی سال گذشته در جریان تشدید تنش با آمریکا در منطقه دچار حادثه شد.

با این حال به تازگی «حجت الاسلام بهرامی» رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح در جلسه مسئولان عالی قضائی اعلام کرده است: به صورت ویژه پیگیر پرداخت غرامت و خسارت در پرونده هواپیمای اوکراینی هستیم و در این زمینه درخواست برگزاری نشستی با رئیس جمهور هم ارائه شده است تا مشکلات موجود برای پرداخت این خسارات برطرف شود.

همزمان وزارت خارجه ایران نیز در خوانش جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی بیشترین همکاری را با کشورهای درگیر در این پرونده داشته است و «محسن بهاروند»، معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه در اظهاراتی تائید کرد که سازمان هواپیمایی کشوری ایران مکاتبات ضروری را با دفتر تحقیق و تحلیل سوانح هوایی فرانسه انجام و توافقات همکاری نهایی شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو