پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرز روسیه در دریای سیاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 317480 // // //


ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرز روسیه در دریای سیاه

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه از اسکورت و دور کردن یک فروند هواپیمای شناسایی دیگر آمریکایی توسط جنگنده‌های این کشور، در آسمان دریای سیاه و در مجاورت حریم هوایی روسیه خبر داد.


ادامه پرواز هواپیماهای آمریکایی نزدیک مرز روسیه در دریای سیاه

مرکز مدیریت دفاع ملی روسیه که زیر نظر وزارت دفاع این کشور کار می‌کند، اعلام کرد که یک جنگنده سوخو-27  روسی روز دوشنبه یک فروند هواپیمای شناسایی آمریکایی را بر فراز آب‌های دریای سیاه رهگیری کرد. هواپیمای آمریکایی حریم هوایی روسیه را نقض نکرده و پس از نزدیک شدن جنگنده ناوگان هوا-فضای روسیه، منطقه را ترک کرد.

 بر اساس این اطلاعات، در تاریخ 27 جولای سال 2020 (6 مرداد ماه)، سیستم‌های کنترل هوایی روسیه یک هدف هوایی را در آسمان آب‌های بین المللی دریای سیاه که در حال نزدیک شدن به مرز ملی فدراسیون روسیه شناسایی کردند. برای رهگیری هدف، یک جنگنده سوخو-27 از نیروهای پدافند هوایی منطقه نظامی جنوبی به هوا برخاست. این جنگنده پس از دور کردن هواپیمای شناسایی بیگانه (که هواپیمای شناسایی “P-8A Poseidon” متعلق به نیروی دریایی آمریکا تشخیص داده شد) از حریم هوایی کشور، به پایگاه هوایی خود بازگشت. در این حادثه مرز ملی فدراسیون روسیه نقض نگردید.

لازم به یادآوری است که این نخستین بار نیست که جنگنده‌های روسی طی هفته گذشته مجبور به پرواز  و اسکورت هواپیماهای آمریکایی در این منطقه شده‌اند. پرواز هواپیماهای آمریکایی و دیگر اعضای ناتو در آسمان دریای سیاه، با توجه به برگزاری مانورهای سالانه دریایی “سی بریز” که از 20 جولای (30 تیر ماه) آغاز شده، افزایش یافته است.

روز گذشته (دوشنبه) وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد که رزمایش دریایی “سی بریز-2020 ” در آب‌های دریای سیاه به پایان رسیده و تمامی وظایف محوله در این مانور به طور کامل انجام شد. حدود 2 هزار نفر از نیروهای نظامی اوکراین، آمریکا، بلغارستان، گرجستان، نروژ، رومانی، اسپانیا و ترکیه و بیش از 20 کشتی و همچنین تعدادی هواپیما و بالگرد در این تمرینات مشترک نظامی-دریایی مشارکت داشتند.

منبع :بخبرگزاریا اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو