پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انتقال آرادکوه تا پایان دولت بعید است/مکان یابی جدید بر عهده شهرداری تهران

تاریخ خبر: // کد خبر: 317537 // // //


انتقال آرادکوه تا پایان دولت بعید است/مکان یابی جدید بر عهده شهرداری تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به حجم گسترده تولید زباله شهر تهران و شاخص های زیاد برای مکان یابی محل جدید مجموعه آرادکوه، انتقال آن را تا پایان دولت فعلی بعید دانست.


انتقال آرادکوه تا پایان دولت بعید است/مکان یابی جدید بر عهده شهرداری تهران

محمد تقی زاده ، درباره انتقال مجموعه آرادکوه از محل فعلی گفت: یکی از دستور جلسات کارگروه پسماند استان تهران که با حضور استاندار تهران مورد بررسی قرار گرفت همین موضوع انتقال مجموعه آرادکوه بود که مقرر شد شهرداری تهران مکلف شود برای بحث انتقال آرادکوه مطالعه ای را انجام دهد.

وی افزود: البته مطالعه ای را پیشتر انجام داده بود که بیشتر وضعیت موجود آرادکوه را بررسی کرده بودند؛ البته در این مجموعه دو مسئله حائز اهمیت است نخست ساماندهی آرادکوه که مجموعه ای با چند دهه قدمت است و مدت ها زباله تهران در آن دفن شده و نیاز به ساماندهی دارد و در مرحله بعد هم بررسی انتقال آن به خارج از محدوده فعلی است.

معاون استاندار تهران ادامه داد: شهرداری تهران باید این مطالعه را انجام دهد و مکان یابی برای محل جدید را در دستور کار قرار دهد که در این راستا مشاور خارجی گرفته شده و در فاز اول این مطالعه انجام شده که باید فاز دوم آن نیز تا پایان سال یعنی فرصتی که به شهرداری داده شده به اتمام برسد و نتیجه مطالعات به کارگروه پسماند استان تهران ارائه شود.
وی تاکید کرد: به نظر نمی رسد با توجه به حجم گسترده زباله شهر تهران و انبوه شاخص هایی که برای مکان یابی محل جدید باید در نظر گرفته شود تا پایان دولت بحث انتقال این مجموعه انجام شود. این کار پروژه عظیمی است و باید حجم زباله تهران و شاخص های زیادی برای این کار در نظر گرفته شود.

تقی زاده افزود: بر اساس بررسی های انجام شده سهمی از بوی نامطبوع تهران در مسیر فرودگاه مربوط به این مجموعه دانسته شده لذا به لحاظ زیست محیطی نیز این کار از اهمیت زیادی برخوردار است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو