پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بزرگترین کاهش ترافیک هوایی فرانسه در 50 سال گذشته

تاریخ خبر: // کد خبر: 317625 // // //


بزرگترین کاهش ترافیک هوایی فرانسه در 50 سال گذشته

تعداد پرواز‌ها در فرودگاه‌های پاریس احتمالا بین سال‌های 2024 تا 2027 به سطح قبلی خود در پیش از بحران کرونا باز خواهد گشت.


بزرگترین کاهش ترافیک هوایی فرانسه در 50 سال گذشته

اداره فرودگاه‌های پاریس اعلام کرد تعداد پرواز‌ها در فرودگاه‌های پاریس که به علت بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا به شدت کاهش یافت، احتمالا بین سال‌های 2024 تا 2027 به سطح قبلی خود پیش از هنگام بحران باز خواهد گشت.
اداره فرودگاه‌های پاریس که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بیش از بیست فرودگاه را در سطح جهان از جمله فرودگاه اورلی و شارل دوگل اداره می‌کند، در شش ماه نخست سال کنونی میلادی به علت بسته شدن مرز‌ها و زمین گیر شدن تقریبا کل ناوگان هوایی، ضرر خالص 543 میلیون یوریی ثبت کرد در حالی که در همین دوره زمانی در سال گذشته این شرکت فرانسوی 250 میلیون یورو سود خالص داشت.
آگوستن دورمانه، مدیرعامل این شرکت گفت: «این نخستین بار در 50 سال گذشته است که ترافیک هوایی شاهد چنین توقف ناگهانی می‌شود و مطمئنا بهبود شرایط تدریجی خواهد بود و انتظار می‌رود که بازگشت ترافیک هوایی به سطح سال 2019، بین سال‌های 2024 تا 2027 اتفاق بیفتد.»
این در حالی است که انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) پیش بینی کرده است حمل و نقل هوایی در سال 2023 به سطح قبلی خود پیش از بحران کرونا بازگردد.
بنا بر اعلام این شرکت فرانسوی، بازگشت تعداد پرواز‌های داخلی به سطح سال 2019 احتمالا از سال 2021 خواهد بود و بازگشت تعداد پرواز‌ها در منطقه شنگن در سال 2021 یا 2022 خواهد بود.
در شش ماه نخست امسال تعداد پرواز‌ها در فرودگاه‌های پاریس حدود دو سوم کاهش داشت و تعداد مسافران 19 میلیون و 800 هزار نفر کمتر بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آریا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو