پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکید شاهدان بر دست داشتن هواپیماهای آمریکا در انفجار‌های پایگاه الصقر

تاریخ خبر: // کد خبر: 317627 // // //


تاکید شاهدان بر دست داشتن هواپیماهای آمریکا در انفجار‌های پایگاه الصقر

به گزارش شبکه تلویزیونی الاتجاه، شاهدان عراقی تاکید کردند پیش از وقوع انفجار در پایگاه الصقر عراق، هواپیما‌های آمریکایی بر فراز این منطقه پرواز می‌کردند


تاکید شاهدان بر دست داشتن هواپیماهای آمریکا در انفجار‌های پایگاه الصقر

شاهدان عراقی تاکید کردند پیش از وقوع انفجار در پایگاه الصقر عراق، هواپیما‌های آمریکایی بر فراز این منطقه پرواز می‌کردندیک بار دیگر دود از پایگاه الصقر در جنوب بغداد بلند شد و این موضوع در حالی در این پایگاه تکرار شد که هواپیما‌های آمریکایی مانند گذشته، پیش از انفجار در این منطقه حاضر بودند.

به رغم اینکه پارلمان عراق تصمیم گرفت نیرو‌های آمریکایی را از کشور بیرون براند، واشنگتن سیاست‌های خود را در نقض حاکمیت عراق تغییر نداد.
گزارشگر این شبکه گفت: این نخستین بار نبود که انفجار‌هایی در پایگاه الصقر روی داد؛ پایگاهی که حاوی تسلیحات و مهمات پلیس فدرال و بسیج مردمی در بغداد است. این پایگاه در گذشته هم هدف قرار گرفت و به گفته دولت عراق، هواپیما‌های رژیم صهیونیستی آن را هدف قرار دادند.
شاهدان تاکید کردند پیش از وقوع انفجار، هواپیما‌های آمریکایی در سطح گسترده بر فراز پایگاه پرواز می‌کردند. در پی این انفجار، حتی به مناطق خارج از پایگاه نیز آسیب وارد شد.
در گذشته نیز آمریکا مواضع بسیج مردمی و نیرو‌های عراقی را در الانبار در مرز‌های سوریه هدف قرار داده بود. به طوری که واشنگتن به سرعت به آن اذعان کرد. اما تمایل عمومی مردم و همچنین تصمیم پارلمان برای اخراج نیرو‌های خارجی از عراق که دولت به اجرای آن ملزم است، مانع از آن می‌شود که آمریکا این بار هم به اقدام خود اذعان کند.
عراقی‌ها منتظر نتایج تحقیقاتی که مانند گذشته به طول خواهد انجامید، نخواهند بود. اما تناقض این موضوع، وجود سامانه‌های پدافند هوایی در سفارتی است که باید مدنی باشد. در حالی که پایگاه عراقی خالی از سامانه‌های پدافند هوایی مشابه است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو