پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هیچ یک از فرودگاه‌های کشور تعطیل نیست

تاریخ خبر: // کد خبر: 317682 // // //


هیچ یک از فرودگاه‌های کشور تعطیل نیست

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور گفت: کاهش تقاضا برای خرید بلیط و شیوع گسترده ویروس کرونا منجر به تعطیلی هیچ‌یک از فرودگاه‌های کشور نشده است.


هیچ یک از فرودگاه‌های کشور تعطیل نیست

رضا جعفرزاده ، با بیان این که هیچ از فرودگاه‌های کشور تعطیل نشده است، اظهار کرد: کاهش تقاضا برای خرید بلیط در بازار و شیوع گسترده ویروس کرونا منجر به تعطیلی هیچ‌یک از فرودگاه‌های کشور نشده و اختلالی در روند کاری آن‌ها وجود ندارد.

وی افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا، کشورها بر اساس وضعیت سلامت جامعه در خصوص پذیرش پروازهای خارجی تصمیم گرفتند و با توجه به محدودیت‌های پذیرش، تعداد پروازهای خارجی در حال حاضر قابل توجه نیست.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با بیان این که نگاه کشورها به مسئله اعمال محدودیت در روند پذیرش پروازهای خارجی متفاوت است، تصریح کرد: با آغاز موج دوم شیوع ویروس کرونا در کشور، اجرای پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه‌ها تشدید شد و تنها راه استمرار پروازها از نظر سازمان هواپیمایی کشوری، تشدید اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کروناست.

جعفرزاده اضافه کرد: برای اجرای جدی دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت موارد پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به همه مجموعه‌های ذی‌نفع سازمان هواپیمایی کشور همچون شرکت فرودگاه‌‎ها، شرکت ناوبری هوایی، شرکت‌های خدماتی و شرکت‌های هواپیمایی توصیه شده که اقدامات بهداشتی را به صورت کامل در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: مسافران پرواز ملزم به استفاده از ماسک در بدو ورود به فرودگاه شده‌اند و به شرکت‌های هواپیمایی توصیه شده که از ارائه سرویس به افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، خودداری کنند. همچنین مقرر شده با توجه به لزوم پیشگیری از شیوع این بیماری، کارکنان پرواز حتماً از ماسک استفاده کنند و در غیر این صورت مشمول برخورد شرکت شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور یادآور شد: اتوبوس‌های منتقل کننده افراد از هواپیما نیز ملزم به رعایت امور پیشگیرانه و موارد بهداشتی شده‌اند و بر اساس ابلاغیه بلیط‌های دو ردیف آخر هر هواپیما برای جلوگیری از تجمع به فروش نمی‌رسد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایمنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو