پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حریق به سمت روستای دوبنه در حرکت است/نیاز شدید به بالگرد و آب پاش

تاریخ خبر: // کد خبر: 317736 // // //


حریق به سمت روستای دوبنه در حرکت است/نیاز شدید به بالگرد و آب پاش

فرماندار سروستان گفت: متاسفانه با شروع وزش شدید باد در ارتفاعات شاهد حرکت آتش به سمت روستای دوبنه هستیم که با کمک نیروهای مردمی و سازمانی عملیات مهار همچنان ادامه دارد.


حریق به سمت روستای دوبنه در حرکت است/نیاز شدید به بالگرد و آب پاش

ابراهیم پور زارعی با بیان اینکه از ساعات اولیه آتش سوزی در ارتفاعات مهارلو نیروهای مردمی و امدادی متشکل از نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی، استانداری و… مشغول اطفای حریق هستند گفت: خوشبختانه با تلاش خستگی ناپذیر نیروها، روند پیشروی حریق به سمت کوار مهار شده، اما همچنان شاهد پیشروی آتش به سمت دریاچه مهارلو هستیم.

وی با اشاره به وزش باد در ارتفاعات نیز تصریح کرد: به دلیل وزش باد جریان پیشروی آتش به سمت روستای دوبنه ادامه دارد که با همکاری نیروهای بومی مردمی آتش بصورت تکه تکه در حال مهار شدن است.

پورزارعی با بیان اینکه هر بخش از آتش سوزی توسط نیروهای مختلف مردمی، نیروهای فرمانداری، نیروهای محیط زیست و منابع طبیعی و بسیج مهار شده است افزود: با همکاری مدیریت بحران استانداری فارس و با حضور مدیر کل منابع طبیعی همچنان مشغول فعالیت هستیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰ نفر از صبح امروز مشغول فعالیت هستند افزود: از طریق مدیریت بحران استانداری از مرکز تقاضای بالگرد اطفای حریق کردیم که تاکنون محقق نشده است.

فرماندار سروستان از حضور نیروهای ارتش با روشن شدن هوا در بامداد چهارشنبه خبر داد و افزود: به دلیل تاریکی هوا، وزش باد و مسیر صعب العبور امکان فعالیت در شب وجود ندارد و امیدواریم در اولین ساعات صبح موفق به مهار آتش شویم.

پور زارعی تاکید کرد: این حادثه تا کنون خسارت جانی دربر نداشته اما به پوشش گیاهی و جانوری این منطقه آسیب جدی وارد کرده است که بیش از پیش نیاز استان فارس به بالگرد اطفای حریق و هواپیماهای آب پاش را نمایان می‌کند.

از ظهر امروز آتش سوزی در ارتفاعات مهارلو به طول ۱۰ هکتار آغاز شده است.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو