پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دیدار کارکنان پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی نیروی هوایی با امام جمعه اصفهان

تاریخ خبر: // کد خبر: 317812 // // // //


دیدار کارکنان پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی نیروی هوایی با امام جمعه اصفهان

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی نژاد روز سه‌شنبه در دیدار فرماندهی، مسوول عقیدتی سیاسی و جمعی از کارکنان پایگاه هوایی شهید عباس بابایی ارتش جمهوری اسلامی در منطقه اصفهان با اشاره به نقش نیروهای مسلح در حفظ امنیت و پایداری نظام اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، برای تربیت خلبان‌ها، بطور کامل به غرب وابسته بودیم و نیروهای ما در کشورهای غربی آموزش می‌دیدند، حتی برای تعمیر هواپیماها و تجهیزات پایگاه‌های هوایی، وابستگی کاملی به نیروهای خارجی داشتیم.


دیدار کارکنان پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی نیروی هوایی با امام جمعه اصفهان

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی نژاد روز سه‌شنبه در دیدار فرماندهی، مسوول عقیدتی سیاسی و جمعی از کارکنان پایگاه هوایی شهید عباس بابایی ارتش جمهوری اسلامی در منطقه اصفهان با اشاره به نقش نیروهای مسلح در حفظ امنیت و پایداری نظام اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، برای تربیت خلبان‌ها، بطور کامل به غرب وابسته بودیم و نیروهای ما در کشورهای غربی آموزش می‌دیدند، حتی برای تعمیر هواپیماها و تجهیزات پایگاه‌های هوایی، وابستگی کاملی به نیروهای خارجی داشتیم.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب، ساخت و تعمیر هواپیما و تربیت خلبان بخوبی در کشورمان در حال انجام است؛ خلبانانی که در دوران دفاع مقدس و امنیت فعلی کشور نقش آفرین بوده و هستند.

نماینده ولی فقیه در اصفهان تصریح کرد: ممکن است این شُبهه وجود داشته باشد که نیروهای مسلح ایران قبل از پیروی انقلاب به شاه ملعون احترام می‌گذاشتند و امروز نیز به ولی فقیه احترام می‌گذارند و این دو تفاوتی با هم ندارد و گفته می‌شود که نیروهای نظامی مجبور به احترام گذاشتن و تبعیت کردن هستند؛ در حالی که این نیروها قبل از انقلاب، به یک شخص احترام می‌گذاشتند اما امروز به مقام ولی فقیه مورد تایید دین و کسی که جامعه را به سمت مسیر الهی هدایت می‌کند، احترام می‌گذارند.

وی اضافه کرد: نیروهای مسلح ایران تابع رهبر انقلاب هستند چرا که می‌دانند ایشان خود را خادم امت اسلامی می‌دانند؛ ما به رهبرمان احترام می‌گذاریم چراکه برای خدا کار می‌کند و ما را به راه حق و عزت واقعی ارشاد می‌کنند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد یادآور شد: نیروهای مسلح ما توانسته‌اند با پیروی از ولایت فقیه و فرمانبرداری از سخنان ایشان، خودکفا باشند و به مرحله خودباوری برسند و بدانند که می‌توانند روی پای خود بایستند و بازدارندگی و اقتدار را برای میهن خود رقم بزنند.

وی گفت: در زمان طاغوت، اجازه نمی‌دادند جوانان در مسیر پیشرفت و خودکفایی قرار بگیرند اما امروز به برکت نظام اسلامی، جوانان ما در زمینه‌های مختلف استعدادهای خود را شکوفا کرده و به مرحله خودکفایی رسیده‌اند.

امام جمعه اصفهان افزود: امروز شاهد رویش‌های انقلاب اسلامی هستیم، جوانانی که با فهم کامل و شناخت از دین در جبهه‌های حق علیه باطل حاضر می‌شوند.

وی تصریح کرد: نیروهای مسلح در وادی‌ سیاسی و حزب‌ها وارد نشدند و تابع مقام معظم رهبری هستند و به حرکت خود در مسیر پیشرفت ادامه می‌دهند و برای کشور افتخار می‌آفرینند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد گفت: امام علی(ع) در خطبه ۲۷ نهچ البلاغه که معروف به خطبه جهاد است می‌فرمایند: جهاد دری است از درهای بهشت، که خداوند برای اولیاء و دوستان خالص خود باز کرده است، البته منظور این است که خیلی از انسان‌ها از مسیر جهاد به بهشت می‌روند.

دیدار کارکنان پایگاه هشتم شکاری شهید بابایی نیروی هوایی با امام جمعه اصفهان به مناسبت سالروز برگزاری نخستین نماز جمعه تهران و همچنین ایام شهادت شهید بابایی برگزار شد.

منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو