پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جابجایی ۳۴۰۰ مسافر در فرودگاه سهند مراغه

تاریخ خبر: // کد خبر: 317813 // // //


جابجایی ۳۴۰۰ مسافر در فرودگاه سهند مراغه

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: به رغم شیوع کرونا و توقف ۲ ماهه پروازها در فردگاه سهند مراغه، امسال ۳۴۰۰ مسافر از طریق این فرودگاه جابجا شدند.


جابجایی ۳۴۰۰ مسافر در فرودگاه سهند مراغه

رامین آذری روز چهارشنبه در بازدید از این فرودگاه اظهار کرد: در این مدت ۸۴ پرواز در مسیر مراغه به تهران و بالعکس صورت گرفته و هم اکنون پروازها در این فرودگاه برقرار است.

وی افزود: استمرار پروازها در فرودگاه سهند به توسعه حمل و نقل هوایی و برقراری پروازهای جدید در مسیرهای جدید در منطقه کمک می کند.

وی ادامه داد: امسال برای بهبود ایمنی پرواز، ۱۲ هزار متر مربع خط کشی استاندارد در فرودگاه سهند با ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار اجرا شده است.
آذری اضافه کرد: برای توسعه فرودگاه سهند به تملک حدود ۱۵۰ هکتار از اراضی واقع در محدوده آن نیاز است و این امر مستلزم تامین اعتبارات ملی است.

توجه به زیرساخت های حمل و نقل، زمینه ساز توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه است
معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه با تاکید بر لزوم رفع مشکلات موجود در فرودگاه سهند گفت: توجه به زیرساخت های حمل و نقل، زمینه ساز توسعه اقتصادی و اجتماعی منطقه خواهد بود.
علی موسوی حسینی افزود: در این راستا، تامین اعتبار برای توسعه و رفع مشکلات این فرودگاه بیش از پیش ضروری است.
وی ادامه داد: فرودگاه سهند با توجه به جابجایی هزاران نفر مسافر از زمان برقراری مجدد پروازهای آن تاکنون، از ظرفیت مناسبی برای توسعه بخش حمل و نقل منطقه برخوردار است.
وی اضافه کرد: رفع مشکل عدم وجود جایگاه سوخت و نیز توسعه زیرساخت های فرودگاه سهند از اولویت های بخش حمل و نقل هوایی و مسافری در منطقه است.
فرودگاه سهند تنها فرودگاه اقماری اداره کل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی است که احداث آن در سال ۱۳۷۲ آغاز و در سال ۱۳۷۴ با حضور وزیران نفت و راه و ترابری افتتاح شد.

این فرودگاه دارای سالن ترمینال به وسعت یک هزار و ۲۰۰ متر است و از حدود ۱۸ ماه پیش به دلیل زمین‌گیر شدن هواپیمای مسافری و همچنین عدم استقبال شرکت های هواپیمایی از برقراری پروازها، برای چندمین بار پروازهای آن تعطیل شد.

با بهسازی سطوح پروازی باند فرودگاه سهند مراغه به طول سه کیلومتر و عرض ۳۰ متر در سال ۱۳۹۲، امکان فرود هواپیمای فوکر ۱۰۰ در این فرودگاه فراهم شده است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو