پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اهمیت آمادگی فرودگاه‌ها جهت جابجایی اقلام امدادی در حوادث

تاریخ خبر: // کد خبر: 317841 // // //


اهمیت آمادگی فرودگاه‌ها جهت جابجایی اقلام امدادی در حوادث

معاون عملیات سازمان امداد و نجات کشور گفت: سازماندهی تیم‌های عملیاتی برای حوادث بزرگ، آمادگی تیم‌ها از نظر روحی برای مواجه با بحران‌ها و آمادگی فرودگاه‌ها جهت جابجایی اقلام امدادی در حوادث حائز اهمیت است.


اهمیت آمادگی فرودگاه‌ها جهت جابجایی اقلام امدادی در حوادث

محمدباقر محمدی روز چهارشنبه در جلسه پهنه شماره یک (شمال غرب تهران) به منظور ارتقای سطح آمادگی در پاسخگویی به زلزله احتمالی استان تهران،افزود:معاونت‌های امداد ونجات استان‌ها باید ارتباط مستمر با تهران و سایر استان‌ها داشته باشند و برنامه عملیاتی تعریف شده مخصوصا در استان‌های معین تهران تهیه کنند.

وی در ادامه گفت: هماهنگی بین دستگاه‌ها و داشتن جلسات درون استانی با استانداری و ستاد مدیریت بحران می‌تواند در حوادث گره گشا باشد و جهت استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌ها مثل ارتش هرچه هماهنگی بین دستگاه‌ها بیشتر باشد مشکلات کمتری در بحران‌ها خواهیم داشت.

این مسوول عنوان کرد: سازماندهی تیم‌های عملیاتی برای حوادث بزرگ، آمادگی تیم‌ها از نظر روحی برای مواجه با بحران‌ها و آمادگی فرودگاه‌ها جهت جابجایی اقلام امدادی در حوادث حائز اهمیت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به رسالت و وظایف هلال احمر در مباحث امدادی و سایر دستگاه‌ها در بحران‌ها و به منظور هماهنگی بیشتر و خدمات رسانی بهتر در شرایط بحرانی باید تمرین‌های استانی و مشترک با استان‌های دیگر در مواقعی که بحران کمتر و شرایط عادی است، داشته باشیم.

حسن آصفی افزود: در شرایط بحرانی هماهنگی بین دستگاه‌ها و استان‌ها بسیار حائز اهمیت است زیرا سبب جلوگیری از فاجعه می‌شود و هر چه جلسات، تمرینات و هماهنگی‌ها بیشتر باشد در عملیات‌ها و بحران‌ها موفق تر خواهیم بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین عنوان کرد: در حال حاضر یکی از اتفاقات خوب در جمعیت هلال احمر کشور انتخاب مدیران از بدنه هلال احمر است که این امر باعث شناخته شدن مسائل و مشکلات از سطح شعب و استان‌ها می‌شود.

وی افزود:همچنین این موضوع سبب کارکرد بهتر هلال احمر خواهد شد چون در شرایط بحرانی نیازسنجی و مدیریت درست می‌تواند به روند خدمت رسانی کمک کنند.

آصفی گفت: یکی از رسالت‌های سنگین ما در جامعه ایجاد دغدغه نسبت به کمک به هم نوعان است و روابط عمومی باید تلاش کند تا اقدامات و تلاش‌های جمعیت هلال احمر را منعکس کند تا مردم در مواقع بحران بهتر به جمعیت کمک نمایند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو