پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | گرانی تست کرونا در فرودگاه لندن و نگرانی مسافران

تاریخ خبر: // کد خبر: 317854 // // //


گرانی تست کرونا در فرودگاه لندن و نگرانی مسافران

رئیس شلوغ‌ترین فرودگاه اروپا (هیترو لندن) پیشنهاد کرده که برای کاهش دوره قرنطینه اجباری مسافرانی که در فهرست کشورهای امن دولت قرار ندارد، عملیات تست کرونا در داخل فرودگاه انجام شود.


گرانی تست کرونا در فرودگاه لندن و نگرانی مسافران

«جان هلند-کای» روز چهارشنبه در گفت وگو با شبکه بی‌بی‌سی تصریح کرد که تصمیم ناگهانی دولت برای خارج کردن اسپانیا از فهرست کشورهای قرنطینه-‌آزاد نشان‌دهنده ضرورت توجه به یک فرآیند جایگزین است. او گفت که از دولت خواسته تا با فرودگاه در این زمینه همکاری کند.

رئیس فرودگاه هیترو عنوان کرد که هزینه تست کرونا در فرودگاه ارزان نیست و حدود ۱۵۰ پوند محاسبه می‌شود.

او با این حال عنوان کرد که برخی مسافران از جمله آنهایی که نگران بازگشت به محل کار و یا رفتن فرزندان خود به مدرسه هستند برای پرداخت این هزینه آمادگی دارند.

هلند-کای پیش‌بینی کرد که راه اندازی این عملیات در فرودگاه دو هفته زمان می‌برد و «سپس باید با دولت درباره گام‌های بعدی برنامه ریزی کنیم». او در این باره توضیح داد که مسافران به مدت یک هفته قرنطینه شده و پس از هشت روز دوباره آزمایش خواهند داد. «اگر نتیجه منفی بود آنها مجاز خواهند بود که زودتر از قرنطینه خارج شوند»

بر اساس دستورالعمل بهداشتی دولت انگلیس، تمام مسافران به این کشور موظف هستند تا در مرز، مشخصات، راه‌های تماس و محل قرنطینه خود را به مرزبانان اعلام کنند. مهلت قرنطینه در انگلیس ۱۴ روز تعیین شده و نقض این دستورالعمل می‌تواند به جریمه‌ای تا مبلغ یک‌هزار پوند یا پیگرد قانونی منجر شود.

دولت انگلیس ۱۶ تیر فهرستی از کشورهای عمدتا اروپایی ارائه و اعلام کرد که مسافران به این کشورها، از رعایت قرنطینه مستثنی هستند.  اما ۴ مرداد گذشته در اقدامی ناگهانی اسپانیا را که اصلی ترین مقصد گردشگری انگلیسی ها در اروپا به شمار می‌رود، از این فهرست خارج کرد. اقدامی که با موج اعتراض و خشم مردم انگلیس روبرو شده و مسافران را سرگردان کرده است.

بوریس جاسون نخست وزیر انگلیس دیروز در سخنانی ضمن دفاع از تصمیم جنجالی دولت درباره اسپانیا، نسبت به موج دوم شیوع کرونا در اروپا هشدار داد. او در گفت‌وگو با خبرنگاران تصریح کرد: کاری که ما باید انجام دهیم این است که به محض شناسایی خطر، سریع و محکم تصمیم‌گیری کنیم.

نخست وزیر انگلیس افزود: بگذارید درباره آنچه در اروپا رخ می‌دهد صریح و شفاف صحبت کنم. متاسفانه در میان برخی از کشورهای اروپایی ، موج دوم شیوع کرونا در حال شکل گیری است.

در همین حال نخست وزیر اسپانیا تصمیم دولت انگلیس را غیر قابل توجیه و اشتباه خواند و به کنایه گفت که در بسیاری از مناطق اسپانیا، آمار کرونا از انگلیس پایین‌تر است.

رسانه‌های انگلیسی پیش‌بینی می‌کنند که با خیز دوباره آمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان، سایر کشورها به تدریج از فهرست مناطق سبز دولت انگلیس خارج می‌شوند.

«اولیور داودن» وزیر فرهنگ انگلیس با اشاره به رشد تدریجی ویروس کرونا در بدن، می‌گوید که آزمایش مسافران در فرودگاه راه حل قطعی نیست.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو