پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وضع قوانین ویژه نظارت بر عملکرد خلبانان در پاکستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 317897 // // // خبر مهم


وضع قوانین ویژه نظارت بر عملکرد خلبانان در پاکستان

سازمان هوانوردی پاکستان که به دنبال بحران مدارک جعلی خلبانان به شدت مورد انتقاد جوامع بین المللی قرار گرفته، قوانین ویژه‌ای برای نظارت بر عملکرد خلبانان وضع کرد.


وضع قوانین ویژه نظارت بر عملکرد خلبانان در پاکستان

سازمان هوانوردی پاکستان اعلام کرد: تمامی کادر هواپیمایی‌های پاکستان باید پیش از هر پرواز مورد معاینه پزشکی قرار گیرند. در بیانیه سازمان هوانوردی پاکستان آمده است: تمام تیم پرواز، اعم از خلبان و مهمانداران موظف هستند قبل از هر پرواز تست عدم اعتیاد و عدم مصرف مشروبات الکلی بدهند. علاوه بر معاینه پزشکی مدارک تمامی کادر پرواز توسط کارشناسان سازمان هوانوردی مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا از هرگونه قانون شکنی جلوگیری به عمل آید.
سازمان هوانوردی پاکستان با بیان اینکه این قانون شامل تمام پرواز‌های داخلی و خارجی می‌شود، اعلام کرد: تیم‌های نظارت ویژه این سازمان به طور مداوم عملکرد و رفتار خلبان‌های پاکستانی را رصد می‌کنند تا از ان طریق به سطح کیفی پرواز‌ها افزوده شود.
لازم به ذکر است سازمان هوانوردی پاکستان درحالی این قوانین جدید را وضع کرده که وزیر هوانودری این کشور قبلا اعلام کرده بود از ۸۶۰ خلبان این کشور، ۲۶۲ نفر مدارک مشکوک خلبانی دارند.
این موضوع به یک بحران برای سازمان هوانوردی پاکستان و هواپیمایی ملی این کشور تبدیل شد به گونه‌ای که اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا پرواز‌های پاکستان را ممنوع اعلام کرده و همچنین بسیاری از خلبانان پاکستانی شاغل در کشور‌های مختلف ملزوم به تایید هویت و گواهینامه خود شدند.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  صدا و سیما


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو