پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تجهیز روسیه به ۷۶ فرونده جنگنده نسل پنجم «سوخو-۵۷»

تاریخ خبر: // کد خبر: 318101 // // //


تجهیز روسیه به ۷۶ فرونده جنگنده نسل پنجم «سوخو-۵۷»

رئیس جمهور روسیه در اقدامی جهت تقویت هرچه بیشتر نیروهای هوا فضای این کشور از خرید ۷۶ فروند جنگنده نسل پنجم «سوخو-۵۷» خبر داد.


تجهیز روسیه به ۷۶ فرونده جنگنده نسل پنجم «سوخو-۵۷»

رئیس جمهور روسیه اعلام کرده به جهت تقویت هرچه بیشتر نیروی هوافضای این کشور  وزارت دفاع این کشور قصد دارد ۷۶ فروند جنگنده فوق پیشرفته «سوخو-۵۷» و تعدادی هواپیمای نظامی خریداری کند.

به نوشته وبگاه «ارو اسپیس» به نقل از روزنامه روسی «کامرسانت» «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه طی سخنانی در شهر «سوچی» با اعلام این خبر افزوده که این جنگنده ها تا سال ۲۰۲۸ وارد سه هنگ هوایی این کشور خواهد شد.

قرار است وزارت دفاع روسیه این جنگنده‌ها را طی قراردادی به ارزش ۲.۴ میلیارد دلار  از شرکت روسی سوخو خریداری کند. گفته می شود قرارداد خرید این جنگنده‌ها در نمایشگاه هوایی «ماسک» احتمالا امضا خواهد شد. سوخو، بزرگترین شرکت هواپیما سازی در روسیه به ویژه در حوزه ساخت جنگنده  است.

ولادیمیر پوتین در سخنان اخیر خود بر تجهیز نیروهای هوا فضای روسیه  تاکید کرده و افزوده که علاوه بر این جنگنده‌ها، ۱۶ هواپیمای نظامی جدید نیز تا سال ۲۰۲۷ خریداری خواهند شد. رئیس جمهور روسیه همچنین از تجهیز نیروهای مسلح این کشور به ۱۰۰ فروند بالگرد «Mi-۲۸NM» تا سال ۲۰۲۸ اشاره کرده است.

رئیس جمهور روسیه، چندی قبل جنگنده نسل پنجم سوخو-۵۷ را به عنوان «بهترین هواپیمای جنگی جهان» توصیف کرد.ولادیمیر پوتین در مراسمی با حضور جمعی از منتخبان روسیه گفت:«سوخو-۵۷، بهترین هواپیمای روز جهان است.»

سوخو-۵۷،یک جنگنده چند منظوره برای نابود ساختن انواع اهداف هوایی در مسافت‌های کوتاه و بلند، هدف قرار دادن اهداف زمینی و دریایی و غلبه بر قابلیت‌های دفاع هوایی دشمن است.گفته می‌شود که این جنگنده رقیب اصلی جنگنده‌های «اف-۳۵» و «اف-۲۲» ساخت آمریکاست و در صورت صادرات این جنگنده، وضعیت بازارهای بین‌المللی برای فروش این محصول به نفع روسیه تغییر می‌یابد.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو