پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جنگنده‌های روسیه حریم هوایی فنلاند را نقض نکردند

تاریخ خبر: // کد خبر: 318109 // // //


جنگنده‌های روسیه حریم هوایی فنلاند را نقض نکردند

وزارت دفاع روسیه ادعای فنلاند درباره نقض حریم هوایی این کشور توسط جنگنده‌های روسی را رد و تأکید کرد که پرواز هواپیماهای این کشور در مسیر برنامه ریزی شده و بدون نقض مرزهای ملی سایر کشورها انجام شد.


جنگنده‌های روسیه حریم هوایی فنلاند را نقض نکردند

 وزارت دفاع روسیه با اعلام اینکه چهار فروند جنگنده سوخو-۲۷ این کشور روز سه‌شنبه پرواز برنامه ریزی شده‌ای را از منطقه کاره‌لی به سمت منطقه کالینینگراد (غربی‌ترین نقطه از خاک روسیه در قاره اروپا) انجام دادند، یادآور شد که این هواپیماها حریم هوایی کشورهای دیگر را نقض نکردند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: «در تاریخ ۲۸ جولای (۷ مردادماه)، چهار جنگنده سوخو-۲۷ متعلق به ناوگان دریایی روسیه یک پرواز برنامه ریزی شده را از یک پایگاه هوایی در جمهوری کاره‌لی به سمت فرودگاه نظامی در منطقه کالینینگراد انجام دادند. این پروازها طبق قوانین بین المللی در خصوص استفاده از حریم هوایی آزاد و بدون نقض مرزهای ملی سایر کشورها انجام شده و این مسئله توسط دستگاه‌های کنترل پروازها تأیید شده است.»

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که پرواز جنگنده‌های روسی در طول مسیری از پیش تعیین شده انجام شد و طی آن خدمه هواپیماها در تماس دائم با مرکز کنترل ترافیک هوایی بودند.

پیش از این، وزارت دفاع فنلاند اعلام کرد که روز سه شنبه دو جنگنده سوخوی روسی گویا حریم هوایی این کشور بر فراز خلیج فنلاند در منطقه هلسینکی را نقض کردند.

منبع : با اندکی تلخیص و ااضفات برگرفته از سایت پیک نکا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو