پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اتحادیه حمل‌ونقل هوایی خواستار کاهش محدودیت‌ سفرهای هوایی شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 318339 // // // //


اتحادیه حمل‌ونقل هوایی خواستار کاهش محدودیت‌ سفرهای هوایی شد

اتحادیه بین‌المللی حمل ‌ونقل هوایی روز چهارشنبه در بیانیه‌ای از کشورهای خاورمیانه و دولت‌های آن‌ها خواست تا برای کمک به صنعت هوایی، محدودیت‌های اعمال شده برای مسافران را کم و در برخی موارد، لغو کنند.


اتحادیه حمل‌ونقل هوایی خواستار کاهش محدودیت‌ سفرهای هوایی شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در بیانیه اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل هوایی از کشورهای خاورمیانه خواسته شده است تا از اجرای اقدامات بهداشتی و سلامتی غیر ضروری برای مسافران که مانع از سرگیری حمل و نقل هوایی در منطقه شده، خودداری کنند.

این اتحادیه همچنین از کشورهای خاورمیانه خواسته است در زمینه حمل و نقل هوایی و معیارهایی که برای سلامت مسافران اتخاذ کردند وحدت رویه داشته باشند.

محمد البکری نایب رییس اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی در خاورمیانه و آفریقا، گفت: مسافران حین عزیمت به پرواز با مجموعه‌ای از اقدامات مختلف مواجه می‌شوند که برای آن‌ها دردسر ساز است و بهبود صنعت هوایی را کند می‌کند.

بنا بر اعلام این اتحادیه، تست کرونا از مسافران باید سریع و درست انجام شود و اختیاری با قیمت های معقول باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است؛ در برخی موارد مبالغ دریافتی بابت انجام معاینه و تست کرونا بیش از ۱۵۰ دلار برای مسافران هزینه دارد.

اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل هوایی همچنین خواستار لغو دوره قرنطینه در فرودگاه‌ها شده و تأکید کرده است: ۸۰ درصد مسافران آمادگی این را ندارند که در بدو ورود یا خروج برای مدتی قرنطینه شوند.

پیش‌تر اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل هوایی اعلام کرده بود که بخش هوایی در خاورمیانه به دلیل شیوع کرونا بشدت متضرر شده است و درآمدهای شرکت‌های هواپیمایی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۶ درصد کاهش یافته است.

اکثر کشورهای خاورمیانه پروازهای خود را از سر گرفته‌اند؛ اما همچنان تعدادی از کشورهای خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی سختی از سوی مسافران هستند.

منبع :با اندکی تلخیص و ااضفات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو