پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بسته حمایتی کروناویروس آمریکا شامل میلیاردها دلار تسلیحات است

تاریخ خبر: // کد خبر: 318619 // // //


بسته حمایتی کروناویروس آمریکا شامل میلیاردها دلار تسلیحات است

بسته حمایتی یک تریلیون دلاری مقابله با کرونا که از سوی جمهوی خواهان سنا ارائه شده به دولت امکانات و سلاح های بیشتری برای مقابله با پاندمی کرونا می دهد؛به نظر می رسد قانونگذاران جمهوری خواه به چیزی بیشتر از یک دشمن نامرئی می اندیشند.


بسته حمایتی کروناویروس آمریکا شامل میلیاردها دلار تسلیحات است

اقدام حمایتی جمهوری خواهان شامل میلیاردها دلار برای خرید جنگنده های اف ۳۵ ، هلی کوپترهای آپاچی و نفربر هایی است که لابی قدرتمند دفاعی واشنگتن به دنبال آن است.در کل این طرح ۸ میلیارد دلار به سیستم تسلیحاتی پنتاگون تزریق می کند اما توسط مقاطعه کاران دفاعی نظیر بویینگ، لاکهید مارتین و جنرال دینامیکز، شرکت هایی که در صدر صنایع نفوذی واشنگتن هستند.

این لایحه که از سوی ریچارد شلبی، رئیس کمیته اعتبارات سنا مطرح شد، به حساب‌های کشتی سازی پنتاگون، سیستم های تقویت کننده موشکی در کالیفرنیا و آلاسکا ۲.۲ میلیارد دلار تزریق می‌کند و حدود ۱.۴ میلیارد دلار سهم برای کمپانی لاکهید مارتین به منظور ساخت هواپیماهای ترابری سی-۱۳۰ و جنگنده‌های اف-۳۵ می‌پردازد. همچنین برخی از جنگنده‌های اف-۳۵ نیز به واحد گارد ملی هوایی در آلاباما ارسال می‌شود.

در برخی از موارد، شلبی پیشنهاد احیای هزینه‌های کاهش یافته توسط دولت معادل ۴.۴ میلیارد دلار برای کمک به ساخت دیوار مرزی با مکزیک  را مطرح کرده است.

بسته ۸ میلیارد دلاری خرید تسلیحات در واقعی بخشی از سهم ۲۹/۴ میلیارد دلار بودجه دفاعی از بودجه یک تریلیون دلاری اختصاص یافته برای مقابله با کروناویروس است که توسط کاخ سفید اعلام شد.

 

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو