پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برنامه ریزی برای بهره برداری از ترمینال شماره ۲ فرودگاه گرگان در سال جاری

تاریخ خبر: // کد خبر: 318712 // // // //


برنامه ریزی برای بهره برداری از ترمینال شماره ۲ فرودگاه گرگان در سال جاری

استاندار گلستان گفت: بهره برداری از سد نرماب و ترمینال شماره ۲ فرودگاه بین المللی گرگان برای سال جاری برنامه ریزی شده است ضمن اینکه طرح حفاری نفت نیز در دست اقدام است.


برنامه ریزی برای بهره برداری از ترمینال شماره ۲ فرودگاه گرگان در سال جاری

هادی حق شناس عصر شنبه در شورای اداری گلستان اظهار داشت: بهره برداری از سد نرماب و ترمینال شماره ۲ فرودگاه بین المللی گرگان برای سال جاری برنامه ریزی شده است ضمن اینکه طرح حفاری نفت نیز در دست اقدام است.

سد نرماب در شرق گلستان از حیث مهار سیلاب های مخرب و رشد کشاورزی استان حائز اهمیت است و مطابق سند توسعه استان فرودگاه گرگان نیز در ارتقای مبادلات اقتصادی – اجتماعی و گردشگری موثر خواهد بود.

استاندار با بیان اینکه حفاری نفت برای گلستان بسیار با اهمیت است چراکه باعث رونق صنعت پتروشیمی در استان نیز خواهد شد، گفت: مطالعات اکتشافات نفتی سال ۱۳۸۹ آغاز و در سال ۱۳۹۰ زلزله نگاری برای اکتشاف در مرز ایران با ترکمنستان انجام شد.

حق شناس منطقه آزاد تجاری اینچه برون را فرصت توسعه گلستان عنوان و اظهار کرد: تامین بازار اوراسیا، حذف خام فروشی، شتاب در استقرار صنایع از جمله مزایای راه اندازی منطقه آزاد است که به آن امید زیادی داریم.

وی همچنین گفت: برای احیای خلیج گرگان واقع در غرب گلستان ۹  هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت که در قالب احیای تالاب‌های ایران و طی پنج سال خواهد بود.

خلیج گرگان در کرانه شرقی دریای خزر سال ۱۳۵۴ به همراه تالاب میانکاله و لپو زاغمرز در استان مازندران به‌ عنوان نخستین مجموعه تالاب بین‌المللی جهان در فهرست تالاب‌های کنوانسیون رامسر ثبت شد و علاوه بر حفظ چرخه زیست دریای خزر در معیشت جوامع محلی اثرگذاری مستقیم دارد.

استاندار گلستان رشد ۴۰ درصدی خرید تضمینی گندم در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: کشاورزان استان با تحویل ۸۵۰ هزار تن گندم به مراکز خرید بیش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از دولت پول گرفتند و بدهی معوق به تولید کنندگان وجود ندارد.

حق شناس افزود: با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی در حوزه صنایع تبدیلی چغندر قند گلستان گام جدیدی در رشد ارزش افزوده و افزایش سرانه درآمدی کشاورزان استان برخواهد داشت.

وی اظهار داشت: باوجود محدودیت منابع؛ برای تکمیل سد نرماب چهار هزار میلیارد ریال تخصیص یافت و این طرح مهم آبی اواخر امسال یا اوایل سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنانش با ستایش همکاری ائمه جمعه شیعه و سنی استان در عمل به توصیه ستاد کرونا و برگزار نکردن نماز عید قربان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث کاهش بیماران بستری از ۹۳۹ به ۵۰۰ نفر شد هرچند هنوز وضعیت منطقه قرمز است.

استان گلستان در بخش‌های مختلف نظیر گردشگری، کشاورزی و صنایع تبدیلی دارای مزیت نسبی است.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو