پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تب‌سنجی ۶ هزار و ۵۳۲ مسافر در فرودگاه بجنورد

تاریخ خبر: // کد خبر: 318735 // // //


تب‌سنجی ۶ هزار و ۵۳۲ مسافر در فرودگاه بجنورد

مدیر فرودگاه بجنورد گفت: گروه دانشگاه علوم پزشکی استان مستقر در فرودگاه بجنورد از هشتم اسفندماه پارسال تاکنون ۶ هزار و ۵۳۲ تن از مسافران را تب‌سنجی کرده‌اند.


تب‌سنجی ۶ هزار و ۵۳۲ مسافر در فرودگاه بجنورد

محمدابراهیم قدمگاهی روز شنبه اظهار داشت: این تعداد مسافر با ۷۲ پرواز وارد و یا از استان خارج شده‌اند. وی گفت: این فرودگاه در تاریخ هشتم اسفند ماه پارسال به تب‌سنج‌ برای پیشگیری از کرونا تجهیز شد و به همین منظور از این دستگاه برای سنجش تب مسافران ورودی و خروجی استفاده می‌شود که علاوه بر مسافران وضعیت کارکنان و نیروهای انتظامی مستقر در فرودگاه نیز تب سنجی می شوند.

وی افزود: در این مدت پنج هزار و ۳۵۵ نفر از کارکنان فرودگاه نیز مورد معاینه قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه عملیات ضدعفونی و پاکسازی ویروس در فرودگاه طبق آخرین پروتکل های روز دنیا انجام می شود گفت: بعد از شیوع کرونا در راستای مقابله با این ویروس به اقدامات مستمر ضدعفونی بخش‌هایی همچون ترمینال، ساختمان اداری، ساختمان تکنیکال بلاک، تجهیزات موجود در ترمینال،  ضدعفونی هواپیما و تجهیزات مستقر در اپرون توسط شرکت هندلینگ کننده و تامین ماسک، دستکش، مایع، ژل ضدعفونی برای تمام کارکنان، نیروهای نظامی و انتظامی و سایر انجام شد.

قدمگاهی گفت: تب سنجی روزانه کارکنان فرودگاه و یگان های مستقر، رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی در محیط ترمینال، اداری با نصب بنر و استکیرهای مخصوص و برچسپ های راهنما و اطلاع رسانی های مکرر در خصوص پیشگیری از شیوع مجدد ویروس کرونا طبق پروتکل ها و اعلام آنها از طریق  پیامک، اتوماسیون اداری و اطلاعات پرواز از دیگر اقدامات در حال انجام است.

وی افزود: همچنین بارهای این مسافران به وزن ۴۴ هزار و ۶۹۸ کیلوگرم بوده که توسط نیروهای آموزش دیده و طبق آخرین پروتکل های بهداشتی مورد ضدعفونی و پاکسازی ویروس قرار گرفته است.

پارسال ۲۴۲ پرواز توسط سه شرکت هواپیمایی بین تهران و بجنورد انجام شد که این تعداد در مقایسه با سال پیش از آن ۱۲۰ درصد افزایش داشت اما از اسفند پارسال و پس از شیوع کرونا، سفر با ناوگان هوایی در خراسان شمالی بسیار کاهش یافت.

۲۸ هزار و ۱۶۲ مسافر، سال گذشته از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل آن ۹۸.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد و فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو