پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سومین نهنگ هوایی دنیا +عکس

تاریخ خبر: // کد خبر: 318800 // // // //


سومین نهنگ هوایی دنیا +عکس

سومین فروند هواپیمای حمل‌ونقل حجیم ایرباس BelugaXL را بیشتر بشناسید.


سومین نهنگ هوایی دنیا +عکس

شاید برای بسیاری از علاقمندان به صنعت هوایی دنیا جالب باشد که با شکل  و شمایل عجیب هواپیماها آشنا شوند. شباهت آن ها به پرندگان و شاید آبزیان در طراحی می تواند توجه بسیاری از خوانندگان مجلات برتر این صنعت را جلب کند.

البته که در این روزهای کرونایی که سفرها در سراسر دنیا کاهش پیدا کرده است دیدن تصاویر خارق العاده از انواع هواپیماهای دنیا در دورانی که باید در خانه بمانیم خالی از لطف نیست. البته که بررسی درآمد زایی این شرکت های ساخت هواپیما نیز از نکات مهمی است که می توانند برای خوانندگان جذاب به نظر بیاید.

ارباس BelugaXL

سومین فروند هواپیمای حمل‌ونقل حجیم ایرباس BelugaXL از پینت‌شاپ تاسیسات تولوز خارج شد. ارباس در توییتر خود تصاویری از BelugaXL شماره 3 با لیوری نهنگ بلوگا را در حال خروج از پینت‌شاپ منتشر کرده است. بدین‌ترتیب سومین فروند از این پرنده زیبا رسما به ناوگان تازه XL افزوده شد.

ارباس BelugaXL

هواپیمای ایرباس BelugaXL برپایه A330 ساخته شده و اکنون دارای نام رسمی A330-700L است. ایرباس 6 فروند از این هواپیما را با موتورهای رولزرویس ترنت700 خواهد ساخت تا جایگزین ناوگان بلوگا A300-600ST کنونی برای حمل بخشهای بدنه و بالهای هواپیماها به خطوط مونتاژ گردد. نسل تازه بلوگا به گونه‌ای طراحی شده تا بتواند همزمان دو بال ایرباس A350 را حمل کند.

ارباس BelugaXL

این هواپیماها به تدریج جایگزین ناوگان پنج فروندی نسل قبلی بلوگا یعنی هواپیمای A300-600ST خواهند شد، اما ایرباس می‌گوید با توجه به نیازمندی های خود ممکن است بلوگاهای قدیمی را همچنان در خدمت نگه دارد.

ارباس BelugaXL

ایرباس BelugaXL تا 30 درصد ظرفیت بیشتری نسبت به نسل پیشین خود دارد. این هواپیما توانایی بیشینه حمل باری تا 50.5 تن و وزن خالی عملیاتی برابر با 127.5 تن را خواهد داشت. محفظه کارگو با طول 46.56 متر توانایی حمل بالهای A350 را خواهد داشت. همچنین در بخش های کارگو پایین BelugaXL توانایی حمل 14 کانتینر LD3 نیز خواهد داشت.

ارباس BelugaXL

فیلمی که در ادامه خواهید دید از لحظات ساخت، نصب و پرواز این غول پیکر (ایرباس BelugaXL) است.

منبع :با اندکی تلخیص و ااضفات برگرفته از  مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو