پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روند احداث فرودگاه مهاباد پس از دریافت نتایج مطالعاتی آغاز می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 318884 // // //


روند احداث فرودگاه مهاباد پس از دریافت نتایج مطالعاتی آغاز می‌شود

نماینده مردم مهاباد در مجلس با اشاره به اینکه احداث فرودگاه مهاباد از سالیان گذشته مورد مطالعه قرار گرفته است گفت: دولت به خاطر کمبود منابع مالی، نتایج احداث آن را تاکنون ارائه نداده و پس از نتیجه مطالعات، روند اجرایی آن آغاز می‌شود.


روند احداث فرودگاه مهاباد پس از دریافت نتایج مطالعاتی آغاز می‌شود

جلال محمودزاده، با اشاره به اینکه کمیته‌های تخصصی در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از چهار به 13 افزایش یافته است اظهار داشت: هم اکنون این کمیته‌های به صورت جزئی وارد مسائل مختلف کشاورزی شده و مسائل مختلف را احصاء و آن را به صحن علنی کمیسیون می‌برند و در آنجا مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: در نهایت اگر نیاز به قانون‌نویسی باشد، طرحی نوشته و به صحن علنی وارد می‌شود و اگر نیاز به نظارت داشته باشد، نظارت گسترش می‌یابد تا مشکلات به تدریج کاهش یابد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای در ادامه با اشاره به اینکه مطالعات مربوط به فرودگاه مهاباد تاکنون اعلام نشده است گفت: این فرودگاه بین بوکان، میاندوآب و مهاباد بوده و به صورت یکسان با محل فاصله دارند اما جزو اراضی مهاباد بوده و در نظر است که در آخرین منتهاعلیه زمین‌های روستاهای مهاباد احداث شود.

وی با اشاره به اینکه احداث فرودگاه مهاباد از سالیان گذشته مورد مطالعه قرار گرفته و تاکنون نتیجه نداده است بیان کرد: دولت به خاطر کمبود منابع مالی، نتایج احداث آن را تاکنون ارائه نداده و پس از اینکه مطالعات نتیجه داد، روند اجرایی آن پیگیری می‌شود.

به گفته نماینده مهاباد، فاز اول مطالعات مربوط به فرودگاه، بررسی مکان‌یابی و فاز دوم نیز به زیرساخت‌های این فرودگاه مربوط می‌شود و در حال حاضر، فاز اول آن در حال مطالعه است.

به گفته وی،جمعیت سه شهرستان مهاباد، بوکان و میاندوآب حدود یک میلیون نفر است و احداث این فرودگاه در جنوب آذربایجان‌غربی، هم از لحاظ اقتصادی می‌تواند مفید باشد و هم این‌که مشکل حمل‌ و‌ نقل هوایی مردم در جنوب استان آذربایجان‌غربی را تسهیل می‌کند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید

  1. رضا حسینی میاندوآبی نوشته است:
    16:42 مورخه 14 مرد 99

    سلام.
    قرار بر این شده در دشت های بوکان و در حدفاصل میان میاندوآب، مهاباد، بوکان این فرودگاه احداث بشود. با تشکر رضا حسینی از میاندوآب

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو