پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رشد فزآینده فعالان غیر مجاز در صنعت هوانوردی و گردشگری

تاریخ خبر: // کد خبر: 319043 // // // // خبر مهم


رشد فزآینده فعالان غیر مجاز در صنعت هوانوردی و گردشگری

امروز (12 مردادماه) حرمت اله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نامه‌ای به دادستان کل کشور به رشد فزآینده فعالان غیر مجاز در صنعت گردشگری و هوانوردی اشاره کرد و خواستار جلوگیری از فعالان غیرمجاز در عرصه صنعت گردشگری و هوانوردی کشور شد.


رشد فزآینده فعالان غیر مجاز در صنعت هوانوردی و گردشگری

امروز (12 مردادماه) حرمت اله رفیعی رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران در نامه‌ای به دادستان کل کشور به رشد فزآینده فعالان غیر مجاز در صنعت گردشگری و هوانوردی اشاره کرد و خواستار جلوگیری از فعالان غیرمجاز در عرصه صنعت گردشگری و هوانوردی کشور شد.

 در نامه حرمت اله رفیعی آمده است: بر اساس بندهای الف و ب ماده آیین‌نامه نظارت بر تأسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی، سیاحتی، جهانگردی و زیارتی مصوب هیئت محترم وزیران در خرداد سال 1380، کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که قصد فعالیت در زمینه فروش بلیت مسافرت و ذخیره مکان، هرگونه اقدام مربوط به ترابری مسافر به طور مستقیم و یا غیرمستقیم، اخذ روادید، تنظیم و انجام مسافرت گروهی داخلی و خارجی به طور کلی هر گونه خدمات ایرانگردی و جهانگردی را دارند می‌بایست حسب مورد مجوز فعالیت خود را از سازمان هواپیمایی کشوری و یا وزارت میراث فرهنگی اخذ کنند.

در ادامه به رشد فزاینده و سریع تعداد فعالان غیرمجاز در عرصه صنعت گردشگری و هوانوردی کشور در سال‌های اخیر از طریق فضای مجازی و سایت‌های غیرمجاز اشاره شده است.

بر اساس اعلام حرمت اله رفیعی در این رابطه افزوده است: دستگاه‌های متولی از یک سو به جهت عدم وجود ضمانت اجرای قوی و بازدارنده در قانون و از سوی دیگر به دلیل عدم وجود عزم راسخ مسئولان مربوطه در ممانعت از فعالیت آن ناتوان بوده اند.

با توجه به اینکه فعالیت اشخاص غیرمجاز علاوه بر تخلف از قوانین و مقررات، به دلیل عدم وجود نظارت بر فعالیت آن‌ها اولاً به دلیل عدم تعهدشان به رعایت اصول بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و عدم التزام به مصوبات ستاد ملی بیماری کرونا در زمینه سفر در شرایط کنونی به سلامت جامعه لطمه وارد می‌کند و ثانیاً کانون آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی را در نتیجه عدم رعایت اصول اسلامی در تورهای اجرایی در جامعه ایجاد می‌کند.

در پایان رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از دادستان کل کشور خواستار هماهنگی روسای محترم کل دادگستری استان‌ها در سراسر کشور به منظور جلوگیری از تضییع حقوق فعالان قانونی این صنعت و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی و کلاهبرداری های مالی محتمل، شناسایی و ممانعت از فعالیت افراد و سایت‌های غیرمجاز شد.

عکس دوم

عکس اول


منبع :با اندکی تلخیص و ااضفات برگرفته از  تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو